قزوین| فراگیری احکام دینی باید در کنار تعلیم و تربیت در مدارس مورد توجه قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، خیرالله رحمانی شامگاه دوشنبه در جشن روزه اولی‌ها برای 450 نفر از دانش آموزان پسر که با حضور مسئولان استان در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار داشت: خون ریخته شده شهدای جوانی همچون شهید بیگ زاده 13 ساله از قزوین همچنین شهید فهمیده ترسیم کننده مسیر آینده کشور بوده و امروز ما موظف هستیم تا هر چه بهتر از خون شهدا و اهداف انها حفاظت کنیم.

وی بیان کرد: خلق حماسه‌های بزرگ در هر کجای کشور اسلامی، به همت جوانان بوده که سرنوشت و اینده کشور به دست انها رقم می‌خورد.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین گفت: فراهم کردن فضایی در مدارس به منظور دستیابی به حیات طیبه و تعالی از اولویت‌های اموزش و پرورش بوده که در این راستا به دنبال اجرای سند تحول بنیادین به عنوان یکی از افتخارات نظام و منطبق با ارزش‌های دینی است.

وی گفت: امروز آموزش و پرورش موظف به فراهم کردن بستر تربیت جوانانی برومند، با استعداد، نخبه و خلاقی است که همچون شهید شهریاری‌ها می‌توانند به جامعه خدمت کرده و به پیشرفت آن کمک کنند.

رحمانی تصریح کرد: فراگیری معنویت و احکام دینی باید در کنار کسب مهارت و ارتقا علم و دانش مورد توجه قرار گیرد که نیازمند ایجاد فضایی متناسب با این موارد برای دانش‌اموزان در مدارس است.

وی ادامه داد: گام برداشتن به سمت تعالی و تحول در عرصه آموزش مدارس نیازمند اجرای سند تحول بنیادین بوده که در صورت توجه به فضای تعالی و تربیت نتایج خوبی حاصل می‌شود.
 

برخورداری از سواد رسانه لازمه مصون ماندن از اسیب‌های جامعه کنونی است

حجت الاسلام علی نعمت اللهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین نیز اظهار داشت: امروز در عصری قرار داریم که افراد عمده زمان خود را صرف فضای مجازی و اینترنت می‌کنند که در این شرایط باید اولا از سواد رسانه‌ای برخوردار بود و در وهله دوم برای مصون ماندن از اسیب‌ها با ابزارها و روش‌های استفاده از این فضا آشنا باشیم.

وی افزود: سنین جوانی و نوجوانی تضمین کننده آینده هر انسانی بوده که به عنوان یک فرصتی طلایی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و باید به درستی از آن استفاده شود.

نعمت‌اللهی گفت: دین داری و حفظ ایمان با توجه به شرایط حاکم بر کشور دشوار بوده که برای در امان ماندن از اسیب‌ها باید هوشیار بود و بصیرت پیشه کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: تقویت دین و معنویت در دوران جوانی باید مورد توجه در اولویت قرار گیرد تا در بزرگسالی انسانی خودساخته و مؤمن باشید چرا که جوانی هیچگاه باز نخواهد گشت و تنها در صورت شگل‌گیری چارچوب‌های اولیه زندگی در جوانی، می‌توان در بزرگسالی از نتایج ان بهره برد.

وی افزود: داشتن قدرت تشخیص خوب از بد و سره از ناسره یکی از موارد ذکر شده در سواد رسانه‌ای بوده که نباید به اشنایی از روش استفاده از ابزار اینترنتی بسنده کرد.

18 هزار و 500 دانش آموز سوم ابتدایی دختر و پایه نهم پسر در استان قزوین پس از برگزاری این جشن به سن تکلیف رسیده و روزه بر ان‌ها واجب شد.

انتهای پیام/ن