قیمت خرید گندم از کشاورزان اردبیلی 1700 تومان تعیین شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، ارژنگ عزیزی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آرد و نان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به نزدیک شدن فصل برداشت گندم قیمت خرید گندم از کشاورزان اردبیلی یک هزار و 700 تومان تعیین شد و درصدد هستیم تا گندم تولیدی را ذخیره‌سازی کنیم.

وی با اشاره به این که نظارت دقیق بر نحوه خرید و ذخیره‌سازی گندم تولیدی اولویت اساسی است تصریح کرد: با توجه به این که زمان برداشت در شمال استان از 15 خرداد ماه آغاز می‌شود از هم‌اکنون باید برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام شود تا مشکلی از این بابت باقی نماند و بتوانیم مطالبات گندمکاران را تا حد امکان برطرف کنیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل با اشاره به تشدید بازرسی از واحدهای نانوایی استان نیز گفت: بازرسی برای اطمینان حاصل کردن از نحوه استفاده از آرد سهمیه بندی اولویت اساسی است و با توجه به فعالیت یک هزار و 200 واحد نانوایی در سطح استان باید گشت‌های نظارتی اهتمام جدی در این زمینه داشته باشند.

عزیزی با بیان این که نانوایی‌های بدون پروانه فعالیت پلمب می‌شوند تصریح کرد: برخورد قانونی با متخلفان در دستور کار قرار دارد و نانوایی ها باید با داشتن پروانه فعالیت به صورت قانونی فعالیت کرده و از سهمیه آرد برخوردار شوند چرا که در غیر این صورت ادامه فعالیت برای این نانوایی‌ها مقدور نخواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت استفاده از فضای کسب و کار برای توسعه سرمایه‌گذاری گفت: باید امور سرمایه‌گذاری در استان تسهیل شود و در این زمینه از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم کارها را تخصصی کرده و از این شرکت‌ها به عنوان یک رابط برای دستگاه‌های دولتی امور را تسهیل بخشیده و مشکلات را برطرف کنیم.

انتهای پیام/ ع