طرح سنجش سلامت برای 85 هزار نوآموز فارسی اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به‌نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش و پرورش فارس، محسن بهشتی‌پور در جلسه هماهنگی طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در استان فارس اظهار داشت: اجرای طرح سنجش سلامت برای بیش از 85 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان، از اول تیر ماه سال جاری در 71 پایگاه سنجش سلامت ثابت و سیار انجام خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی فارس در قالب این طرح ، ارزیابی سلامت و غربالگری جسمی، حسی و آمادگی تحصیلی نوآموزان، شامل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، بررسی قد و وزن و وضعیت بهداشت دهان و دندان آنها مد نظر است.

وی با اشاره به اجرای طرح سنجش سلامت برای بیش از 16 هزار پیش دبستانی در سطح استان در سال گذشته، گفت: در سال جاری حدود 46 هزار پیش دبستانی خواهیم داشت که 50 درصد آنها در قالب این طرح مورد سنجش سلامت قرار خواهند گرفت.

بهشتی‌پور افزود: در سال گذشته در قالب این طرح فراگیر، بیش از 87 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار گرفتند که از این تعداد بیش از 75 هزار نفر آنها مجوز ثبت نام در مدارس عادی را دریافت کرده و نزدیک به 12 هزار نفر از آنها نیز برای بررسی تخصصی مشکلات احتمالی به پایگاه‌های تخصصی ارجاع شدند.

وی با اشاره به پوشش 100 درصدی نوآموزان مناطق عشایری در قالب طرح سنجش سلامت در سال گذشته، گفت: به منظور پوشش نوآموزان مناطق عشایری ، پایگاه‌های سیار با مراجعه به محل زندگی عشایر استان، نسبت به اجرای این طرح برای فرزندان عشایر اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/ ز