بیش از 1400 میلیون تومان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد کرمان کمک شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سیدحجت‌اله موسوی‌قوام شامگاه چهارشنبه در جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد کرمان اظهار داشت: جشن‌های گلریزان هر ساله در ایام این ماه مبارک با هدف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در نقاط مختلف استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ستاد دیه استان کرمان ماه رمضان امسال برگزاری 30 جشن گلریزان در 23 شهرستان استان کرمان را در برنامه دارد گفت: از این تعداد در 11 شهرستان جشن گلریزان برگزار شده و بقیه جشن‌ها تا پایان ماه رمضان برگزار می‌شود.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان به وجود 269 نفر زندانی جرایم غیرعمد در استان کرمان اشاره کرد و گفت: بیشتر این بدهی به مهریه و نفقه و کمترین آن به دیه تصادفات اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه برای آزادی این زندانیان 8 میلیارد و 625 میلیون تومان اعتبار نیاز است عنوان کرد: تاکنون بیش از یک میلیارد و 403 میلیون تومان توسط خیران برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد کمک شده است.  

موسوی‌قوام از کمک و مشارکت همه دستگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی استان در کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در استان خبر داد و گفت: 50 میلیون تومان هم توسط ستاد دیه کشور برای آزادسازی زندانیان استان کرمان کمک شده است.

وی با بیان اینکه با وجود همه مشکلات اقتصادی مردم ما باز هم در کار خیر خود را سهیم کردند افزود: در تحلیل انجام شده کمک‌های خیرین و مردمی نسبت به سال گذشته دو تا سه برابر رشد داشته است و پیش‌بینی می‌شود این روند روبه‌رشد تا پایان سال ادامه داشته باشد.

موسوی‌قوام با اشاره به اینکه پیشگیری، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی عموم مردم از جمله اهداف برگزاری این مراسم است بیان کرد: حفظ این سنت حسنه در جامعه و در نهایت جذب کمک‌های خیران در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از دیگر اهداف برگزاری جشن‌های گلریزان است.   

انتهای پیام/ح