دیون بانکی شهرداری اردبیل با فروش اموال غیرمنقول تسویه می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حمید لطف‌اللهیان صبح امروز در جمع اعضای شورای شهر اردبیل با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر اظهار داشت: ما در تداوم عزت و شرافت ایثارگران و رزمندگان به پاسداشت چنین ایام خجسته‌ای اقدام می‌کنیم تا پیروزی‌های غرورآفرین و فتوحات ارزشمندی نظیر آزادسازی خرمشهر در طول تاریخ در اذهان باقی بماند.

وی با اشاره به موضوع تفریغ بودجه تصریح کرد: تفریغ بودجه به معنای نظارت بعد از خرج درآمدهاست که در قالب بودجه سالانه و متمم مورد بررسی قرار می‌گیرد تا درآمد قطعی شورای شهر و هزینه کرد آن به صورت شفاف و روشن مشخص شود.

شهردار اردبیل بیان کرد: در 10 جلسه همکاران ما جزئیات هزینه کرد بودجه 96 را تبیین کردند و به هیچ وجه کم شدن 200 میلیارد تومان اعتبار و بودجه سال 96 مورد پذیرش نیست بلکه براساس یک درآمدهزینه واقعی تفریغ بودجه اتفاق افتاده تا میزان درآمد و هزینه شهرداری به صورت شفاف و مشخص تبیین و تعریف شود.

لطف‌اللهیان با اشاره به لایحه شهرداری اردبیل نسبت به انتشار آگهی مزایده اموال غیرمنقول اعم از زمین و واحدهای تجاری و مسکونی به ارزش 500 میلیارد ریال به صورت نقد گفت: هدف ما از فروش این اموال کسب منابع نقدی برای شهرداری اردبیل است تا از این محل بخشی از دیون بانکی خود را تسویه کنیم.

وی بیان کرد: ما در سال گذشته بخش عمده‌ای از دیون و بدهی پیمانکاران را پرداخت کردیم اما دیون بانکی پرداخت نشده و به دلیل آنکه به شکل تهاتر ملکی نمی‌توانیم با بانک‌ها تسویه کنیم نیاز به تامین نقدی منابع است تا بخش عمده‌ای از بدهی شهرداری به بانک‌ها تسویه شود.

شهردار اردبیل افزود: با شروع فصل کاری و اجرای پروژه‌های عمرانی به طور قطع سایر مطالبات پیمانکاران نیز پرداخت خواهد شد به طوری که در سال جدید هیچ گونه تاخیر و تعلل در اجرای پروژه‌های عمرانی نخواهیم داشت بلکه از روزهای آینده پروژه‌های عمرانی با قوت و قدرت و با همراهی پیمانکاران عملیاتی خواهد شد.

لطف‌اللهیان در مورد وصول چک بدهکاران شهرداری تصریح کرد: با نظارت و اعمال مقررات قانونی بخش عمده‌ای از چک‌ها وصول شده و در 79 مورد از سال 85 تاکنون چک‌های معوقه داریم که اعضای شورای شهر با بخشودگی جرایم تاخیر تادیه این امکان را فراهم کردند تا وصول چک‌ها به راحتی انجام شود.

وی در مورد فعالیت شورای نامگذاری نیز اظهار کرد: هیچگونه مشکلی در تغییر ساختار شورای نامگذاری و ارائه نظرات و پیشنهادات اعضای شورای شهر به این مجموعه وجود ندارد و ما از این نظرات و پیشنهادات استقبال می‌کنیم.

شهردار اردبیل افزود: شهرداری اردبیل در تکریم شهروندان نسبت به پوشش بیمه‌ای آتش‌سوزی منازل 110 هزار خانوار اردبیلی در کنار پوشش بیمه مسئولیت جامع شهری و نیز بیمه آتش‌سوزی کارخانه‌ها و ساختمان‌های شهرداری اقدام کرده تا حق و حقوق شهروندان رعایت شود.

انتهای پیام/ح