کمیته پیگیری امور مرتبط با اعتبارات تبصره 18 در استان مرکزی تشکیل شود

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان مرکزی با اشاره به توزیع نامطلوب اعتبارات تبصره 18 اظهار داشت: با توجه به مطالبی که در این جلسه مطرح شد، نقص و ضعف جدی در توزیع اعتبارات تبصره 18 را شاهد هستیم، از این رو باید مراتب لازم برای اصلاح روند طی نامه‌ای از سوی معاونت اقتصادی استانداری به دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و معاون اول رئیس جمهور ارسال شود.

وی افزود: همچنین باید کمیته‌ای در این زمینه تشکیل شود که هر دو هفته یک‌بار، کار پیگیری امور تبصره 18 را انجام دهد و در واقع مامور پایش جدی در عملکرد تبصره 18 باشد که موارد دارای اشکال و دستگاه‌‌های ضعیف در این زمینه را مشخص کند.

استاندار مرکزی ضمن تقدیر از بانک‌های فعال در حوزه ارائه تسهیلات اشتغال و رونق تولید تصریح کرد: جلسه آینده، گزارشی از تلاش بانک‌ها در حوزه پرداخت تسهیلات، ارائه شود تا از بانک‌های فعال تقدیر کنیم و به بانک‌های کم‌کار تذکرات لازم را بدهیم.

آقازاده با اشاره به نقش قابل توجه نهادهای حمایتی در بحث اشتغال و رونق تولید بیان کرد: نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی می‌توانند نقش موثری را در بحث اشتغال داشته باشند، به‌ویژه در روستاها که می‌توانند منبع و منشا اشتغال روستایی باشند.

وی ادامه داد: ایفای نقش این نهادهای حمایتی می‌تواند درراستای جلوگیری از مهاجرت به شهرها، ریشه‌کن کردن بیکاری در روستاها و رونق تولید در روستا موثر باشد و روستا را به کانون اشتغال تبدیل کند که خوشبختانه کمیته امداد استان در خودکفایی و استقلال خانواده‌های وابسته موفق عمل کرده است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: بنابراین فعالیت نهادهای حمایتی در موضوع اشتغال روستایی باید در اولویت کارگروه اشتغال قرار گیرد و منابع بانکی هم باید به تبع به این سمت، سوق پیدا کند.

آقازاده با اشاره به بهره کم میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد استان از اعتبارات تبصره 18 گفت: می‌توانیم با ترویج نمایشگاه‌ها و صنایع دستی در روستاها، سهم استان از این اعتبارات را افزایش دهیم، البته ایجاد اشتغال پایدار نکته مهمی است که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/ن