صدیقه کعبی‌زاده: چند بازیکن تیم ملی والیبال لژیونر خواهند شد/ همکاری جواد مهرگان با تیم بانوان ادامه‌دار خواهد بود

صدیقه کعبی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: تمام تلاش ما این بود که تیم ملی والیبال بانوان در AVCCUP نسبت به گذشته نتیجه بهتری را کسب کند. شاید نتوانستیم عنوان بهتری را به دست بیاوریم اما تیم بانوان فارغ از عنوانی که در رقابت‌های تایلند گرفت به لحاظ فنی و شخصیت حرفه‌ای رشد داشت.

وی افزود: خود بازیکنان نیز معتقد بودند که نسبت به سال گذشته رشد فنی داشته‌اند و به لحاظ حرفه‌ای نیز شبیه به قبل نیستند. باتوجه به فاکتورهای اخلاقی، رفتاری و فنی نمره معدل تیم راضی کننده بود و نمره خوبی به این تیم باید داد. بازیکنان انتظارات را برآورده کردند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال ادامه داد: واقعیت این است که بازیکنان تیم بانوان نشان دادند که توانایی بالایی دارند. تا آخرین پوئن می‌جنگیدند. در رقابت‌های تایلند هر 14 بازیکن بازی کردند و همه بازیکنان در کسب نتایج شریک بودند. در ترکیب تیم ملی از بازیکن 18 ساله تا 27 ساله حضور داشت. همه باهم کمک کردند و همگی هدف مشترکی داشتند.

کعبی‌زاده عنوان کرد: مشاور فنی تیم ملی تمامی مسئولیت این نتایج را برعهده گرفت. این در حالی است که بازیکنان تیم با اشتراک گذاشتن یک پست مشترک از جواد مهرگان حمایت کردند. چراکه این مربی به لحاظ روانی و فنی و شخصیت تیمی تغییرات زیادی را در تیم ایجاد کرد.

وی یادآورشد: در تایلند 7 بازی انجام دادیم که 4 برد داشتیم و 3 شکست. دو شکست تیم برابر چین و کره جنوبی بود که از تیم‌های قدرتمند آسیا هستند. در 6 بازی امتیازآورترین بازیکن میدان را داشتیم. زمانی که اطلاعات بازی‌های امسال را با سال گذشته مقایسه کردیم رشد فنی تیم به خوبی ملموس است. البته برخی از دوستان ملاک قضاوت  را روی نتیجه قرار می‌دهند و در تحلیل‌های خود این تیم را زیر سوال می‌برند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال اظهار داشت: تیم ایران در رقابت‌های تایلند یک ست را از کره جنوبی با اختلاف قابل توجه گرفت. به هرحال تیم‌های آسیایی از قدرت‌های  دنیای والیبال بانوان به شمار می‌روند و رسیدن به این تیم‌ها زمانبر است. تمام تلاش ما این است که این فاصله‌ها را کمتر کنیم و این به زمان نیاز دارد. والیبال بانوان شاید در حدود ده سال است که وارد مسابقات بین المللی شده است به طورحتم تجربه حریفان ما بسیار بالاست و سال‌ها زمان می‌برد تا به این حریفان برسیم.

صدیقه کعبی‌زاده درباره ادامه همکاری تیم بانوان با جواد مهرگان گفت: آقای مهرگان تجربه مربیگری و علم فنی بالایی دارد. در تورنمنت مجارستان و مسابقات تایلند نشان داد که مهارت لازم برای مسابقات را نیز دارد. ضریب اطمینان من اگر پیش از مسابقات 70 بود پس از مسابقات به 100رسید که او به عنوان مشاور فنی تاثیر بسیار زیادی در رشد فنی تیم بانوان خواهد داشت.

وی تصریح کرد: مهرگان کمتر از شش ماه برای جام کنفدراسیون آسیا زمان داشت. اگر بخواهیم هدف گذاری کنیم باید برنامه بلند مدت داشته باشیم. برای رسیدن به سرمنزل مقصود حداقل به دوسال زمان نیاز داریم و برای کسب مقام در آسیا به برنامه ای 4 سال نیاز است. برهمین اساس جواد مهرگان  به عنوان مشاور فنی در کنار تیم بانوان می‌ماند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال افزود: برای رشد بانوان مربی نیز در نظر داریم از مربیان فعال استان‌ها به تناوب در اردوهای تیم ملی استفاده کنیم. فرصتی که می‌تواند به لحاظ فنی نیز برای مربیان مفید باشد.

وی از لژیونر شدن احتمالی چند بازیکن تیم ملی خبرداد و در این باره گفت: در تورنمنت مجارستان یکی از باشگاه‌های مجار تمایل خود را برا جذب دوب ازیکن تیم ملی ایران اعلام کرد. در این خصوص مذاکراتی نیز با من و مشاور فنی تیم ملی داشتند. باتوجه به این که درگیر مسابقات avc cup بودیم قرار شد پس از این رقابت‌ها تصمیم گیری صورت بگیرد. به همین دلیل به احتمال بسیار به زودی خبر لژیونر شدن دیگر بازیکنان را می‌شنوید.

نایب رئیس بانوان والیبال بانوان ادامه داد: در بحث برگزاری لیگ بانوان دو سناریو را در ذهن داریم. اگر بتوانیم 6 تیم با کیفیت را در لیگ داشته باشیم لیگ برتر را برگزار خواهیم کرد اما اگر این اتفاق رخ ندهد مسابقات را در قالب جام باشگاه‌ها برگزار می کنیم. البته این طرح نیز باید در سازمان لیگ به تصویب برسد. لیگ سال گذشته کمکی به تیم ملی نداشت. نمی‌خواهیم صرفا برگزار کننده مسابقات باشیم. به دنبال برگزاری لیگی با کیفیت هستیم.

انتهای پیام/