کرمان| ثبت جهانی کویر لوت زمینه افزایش گردشگران خارجی را فراهم کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، خلیل همایی صبح امروز در نشست خبری سومین ابرماراتن بین‌المللی راه‌ابریشم ایران در بیابان لوت منطقه شهداد کرمان اظهار داشت: دشمن از همه نظر علیه توسعه گردشگری در ایران کار می‌کند و موانع زیادی برای حضور گردشگران در کشور ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه هم‌اندیشی لازم برای ایجاد امنیت در استان صورت گرفته است گفت: برگزاری ابرماراتن بین‌المللی در استان هم باعث ارتقای احساس امنیت می‌شود و هم در اقتصاد و معیشت مردم بسیار اثرگذار است.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با بیان اینکه در دو سال قبل نیز که ابرماراتن در کرمان برگزار شد نهادهای امنیتی همکاری لازم را داشتند افزود: هدف بزرگ همه ما در استان به‌ویژه در رسانه‌ها باید معرفی وجه خوب از استان کرمان باشد تا شاهد حضور بیشتر گردشگران داخلی و خارجی در استان باشیم.

وی تصریح کرد: کرمان ظرفیت‌های بزرگ گردشگری دارد که متاسفانه در دنیا ناشناخته است و باید با همدلی و همراهی آنها را معرفی کنیم.

همایی با اشاره به اینکه بازتاب برگزاری سومین ابرماراتن بین‌المللی راه‌ابریشم ایران در بیابان لوت در برگزاری این ابرماراتن بسیار اهمیت دارد گفت: باید با تلاش مضاعف اقداماتی در راستای هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن این ابرماراتن انجام بدهیم.

وی با بیان اینکه هیچ مشکل امنیتی در استان کرمان وجود ندارد عنوان کرد: تمام تمهیدات لازم برای برگزاری این رویداد بزرگ ورزشی فرهنگی در کرمان شده است.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با یادآوری اینکه کویر لوت در استان کرمان حدود دو سال است که ثبت جهانی شده است گفت: بعد از آن شاهد حضور گردشگران در این منطقه هستیم که باید بحث امنیت آن همیشه مدنظر باشد.

انتهای پیام/ ت