امام جمعه زنجان: اقتدار ایران اسلامی جلوی دشمن را گرفته است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه زنجان اظهار داشت: سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر عزیز بعد از 20 ماه اسارات در دست دشمن است.

وی با اشاره به اینکه سال 61 عملیات فتح المبین 2 با رمز یا زهرا(س) انجام شد که در نتیجه آن 2 هزار و 500 کیلومتر از خاک سرزمین اسلامی‌مان آزاد شد، تصریح کرد: بعد از آن عملیات بیت‌المقدس با رمز یا علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) آغاز و 5 هزار و 700 کیلومترمربع از خاک از سرزمین اسلامی آزاد شد.

امام جمعه زنجان با اشاره اینکه اگر آن روز ما حتی یک موشک داشتیم این فاجعه برای شهر دزفول اجرا نمی‌شد، اگر به قرآن عمل و خود را قوی می‌کردیم چنین اتفاقی نمی‌افتاد، بیان کرد: امروز بیش از 30 سال است دشمن رجزخوانی می‌کند گاهی می‌گوید گزینه نظامی روی میز است گاهی کنار میز و زیر است، دشمن اگر مطمئن بود که در حمله نظامی موفق می‌شود  به خدا قسم یک ساعت معطل نمی‌کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان امروز قدرت ایران اسلامی را می‌دانند و می‌بینند، تصریح کرد: قدرت موشکی و اقتدار ایران اسلامی جلوی اینها را گرفته است، قدرت موشکی داریم و پنهان هم نمی‌کنیم.

خاتمی با اشاره به اینکه دشمن امروز ناوهای خود را به خلیج فارس اعزام می‌کند اما ایران اسلامی با اقتدار ایستاده است، افزود: باید  قدر کسانی را بدانیم که این قدرت و اقتدار را برای ایران اسلامی طراحی و ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در جمع مسئولان در مراسم افطار فرمودند با اقتدار در برابر دشمن ایستاده‌ایم چرا که زمان بزن دررو تمام شد، گفت: بلافصله سران آمریکا اعلام کردند هیچ قصدی برای درگیری نظامی با ایران ندارند، این عقب‌نشینی امروز دشمن در نتیجه اقتدار بود.

امام جمعه زنجان به 7 خرداد و روز مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: در قانون اساسی سه قوه مسئولیت اداره کشور دارند مسائل اجرایی بر عهده قوه مجریه، قانونگذاری و نظارت بر عهده قوه مقننه و مسائل قضایی بر عهده قوه قضائیه است.

وی تصریح کرد: از نمایندگان منتخب مردم در سراسر کشور انتظار داریم در این شرایط اقتصادی که دشمن ایجاد کرده است گام‌هایی در مجلس در مبارزه با اشرافیت، اسراف، لجام گسیختگی و مبارزه با قاچاق بردارند و با وضع قوانین و مقررات مانع از افزایش قیمت‌های لجام‌گسیخته شوند.

خاتمی با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری امروز دشمن آرایش جنگی گرفته است و ما نیز باید در مقابل آنها آرایش جنگی بگیریم، عنوان کرد: دشمن در سه محور سیاسی، فضای مجازی و وضعیت اقتصادی علیه کشورمان آرایش جنگی گرفته که باید در این زمینه‌ها ما هم آرایش جنگی بگیریم.

وی با اشاره به اینکه این جنگ جنگ اراده‌ها است و کسانی در این جنگ موفق و پیروز خواهند شد که اراده قوی داشته و محکم ایستاده باشند، گفت: امروز باید از دشمن غافل نشویم و همه ابعاد تلاش دشمن را ارزیابی و در مورد آن دقت کنیم.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه امروز باید از کشور یک صدا شنیده و همه باید وحدت و اتحاد داشته باشیم تا دشمن به هدف خود نرسد همانطور که در 40 سال گذشته نرسیده است، خاطرنشان کرد: در این شرایط نباید فقط به فکر خودمان باشیم و از تجملات و اسراف در جامعه خودداری کنیم و در این زمینه مسئولان وظیفه سنگینی دارند چرا که اشرافی‌گری سبب می‌شود تا عدالت به خوبی اجرا نشود.

انتهای پیام/ح