اردبیل از 3 همایش ملی همگانی میزبانی می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، نشست هم‌اندیشی دومین همایش ملی ارتقا و توسعه ورزش‌های همگانی با حضور مسئولان ورزشی و مدیرکل ورزش و جوانان استان در اردبیل برگزار و سیاست‌های این همایش بررسی و تدارکات دستگاه‌های اجرایی استان برای برگزاری این همایش مطرح شد.

در جریان این همایش ظرفیتهای استان اردبیل برای همگانی کردن ورزشهای محلی در بخش‌های بانوان و آقایان مطرح گردید و حاضران برگزاری دومین همایش ملی ارتقا و توسعه ورزشهای همگانی را ظرفیتی مناسب برای توسعه و ارتقای جایگاه ورزشهای همگانی استان دانستند.

اجرای توسعه ورزش‌های همگانی اردبیل در 13 محور مجزا

بهرام آقاخانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در این نشست اظهار داشت: استان اردبیل ظرفیتی مناسب به جهت توسعه و ارتقای گستره ورزش‌های همگانی دارد که در این راستا با لحاظ تمامی سیاستهای ورزش و جوانان توسعه این ورزش در اردبیل در 13 محور اجرایی می‌شود که در این راستا یکی از مهمترین سیاست‌های اداره‌کل ورزش و جوانان توسعه ورزش‌های همگانی می‌باشد.

وی ادامه داد: دستیابی به توسعه ورزشهای همگانی در گستره هدفمندسازی شده بدون توجه به مباحث علمی و انجام فعالیت‌های کارشناسی لازم امکان‌پذیر نخواهد بود که در این زمینه اداره کل ورزش و جوانان استان با سیاست‌های پیش رو در نظر دارد تا توسعه ورزشهای همگانی استان را در 13 محور مجزا و کارآمد به مرحله اجرایی برساند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به برنامه‌های توسعه ورزشهای همگانی در اردبیل تصریح کرد: برنامه‌های مربوط به توسعه ورزش همگانی استان اردبیل در 13 محور اجرایی می‌شود که از آن جمله می‌توان به ورزش کارمندی، ورزش دانشجویی و دانش‌آموزی، توسعه ورزش در خانواده‌ها و ورزش کارمندان اشاره داشت.

آقاخانی گفت: برگزاری همایش‌های متنوع در سطح استان می‌تواند در بحث معرفی و شناساندن ورزشهای همگانی و ایجاد گرایش در مردم به سمت این نوع ورزشها بسیار موثر باشد که خوشبختانه این همایشها به صورت مشارکتی در سطح استان و در مناسبتهای مختلف برگزار می‌شود.

وی ایجاد ایستگاه‌های متعدد شامگاهی و صبحگاهی و انجام تبلیغات مناسب را در جذب مناسب مردم به ورزشهای همگانی را بسیار موثر عنوان کرد و افزود: در این زمینه برخی مشکلات پیش پا افتاده‌ای هم وجود دارد که انتظار می‌رود با همکاری مسئولان عزیز استانی به زودی برطرف شود.

جشنواره ملی تندیس یخی و آدم‌برفی در اردبیل برگزار می‌شود

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان اردبیل با اشاره به برگزاری رویدادهای مهم ورزشی همگانی ملی در سطح استان در سالجاری اظهار داشت: تا پیش از پایان سال جاری سه رویداد مهم ورزشی ملی من جمله جشنواره ملی تندیس یخی و آدم‌برفی، مسابقات ثبت رکورد کشوری و رقابت‌های آمادگی جسمانی قهرمانی کشور به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود که تدارکات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

مرتضی تاج‌مهر با اشاره به اینکه این برنامه‌ها با حضور محققان و پژوهشگران فعال سراسر کشور برگزار شده و یکی از میزبانی‌های بزرگ علمی استان خواهد بود، افزود: نخستین دوره همایش ملی ارتقا و توسعه ورزش‌های همگانی در سال 95 به میزبانی اردبیل برگزار شد و از آن پس هم شاهد برگزاری جشنواره آدم برفی و تندیس یخی و سایر همایش‌های همگانی ورزشی در این استان بودیم.

وی ادامه داد دومین دوره از همایش ملی ورزش همگانی مجددا امسال در این استان اردبیل اجرایی می‌شود، مفتخریم. که در این راستا اردبیل تا پایان امسال و به ویژه در فصل زمستان از سه رویداد ورزشی همگانی و همایش ملی میزبانی خواهد کرد.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان اردبیل با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اجرای همایش‌های ملی همگانی در استان اظهار کرد: در برگزاری این میزبانی‌ها تلاش شده تا هزینه مالی به ورزش استان تحمیل نشده و قسمت عمده هزینه‌های برگزاری مسابقات را فدراسیون تأمین می‌کند که این موضوع تا حدی از بار مالی ورزش استان کاسته است.

کیفی‌سازی ورزش‌های همگانی در کاهش بار مشکلات اجتماعی موثر است

محمدرضا برادران، معاون ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در این نشست اظهار داشت: به اذعان فدراسیون و مراجع نظارتی ارزیابی‌های انجام شده از اولیندوره همایش علمی ورزش‌های همگانی بسیار مثبت بوده و امیدواریم اجرای برنامه مذکور در آذرماه سال جاری پربارتر از برنامه‌های گذشته باشد.

وی ادامه داد: در هر منطقه‌ای کیفی‌سازی ورزش‌های همگانی به عنوان یکی از مهمترین راهکارهای توسعه فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی معرفی شده و با نشاط‌ و شادابی حاصل شده از ورزش می‌توان گام‌های بلندی را برای دستیابی به اهداف اجتماعی، فرهنگی و آموزشی برداشت.

برادران تصریح کرد: هیئت ورزش‌های همگانی استان اردبیل در بخش تحقیقات، جزو استان‌های برتر کشور انتخاب شده و عدم غفلت از بنیان‌های علمی و توجه به دانش روز جهانی بسیار ارزشمند است.

وی اظهار کرد: کیفی‌سازی و گسترش سطح ورزشهای همگانی در هر منطقه‌ای طبیعتا از بار مشکلات اجتماعی آن منطقه می‌کاهد که در این زمینه استان اردبیل با کسب رتبه حائز تقدیر از سوی فدراسیون در برگزاری همایش‌های گذشته مستعد رونق و توسعه این ورزش‌های همگانی می‌باشد.

انتهای پیام/ش