«آخرین شبح کریسمس» در بازار کتاب

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «آخرین شبح کریسمس»، عنوان تازه‌ترین رمانی است که انتشارات پیدایش برای گروه سنی نوجوانان روانه بازار کتاب کرده است. کریس پریستلی، نویسنده ولزی، این اثر را براساس «سرود کریسمس» چارلز دیکنز نوشته است.

پریستلی که از کودکی به ادبیات علاقه داشته و برگزیده جوایز مختلف ادبی است، این‌بار به سراغ یکی از مشهورترین آثار دیکنز رفته و با استفاده از زبانی ساده و شیرین، این اثر را برای نوجوانان بازروایی و خواندنی کرده است.

در معرفی این اثر آمده است: در خیابان‌های ملال‌آور لندن، سام با گرسنگی و سرمای کشنده دست و پنجه نرم می‌کند. وقتی ابنیزر اسکروج تقاضای کمک سام را با گستاخی و تلخی رد می‌کند، او با خود عهد می‌بندد این انسان خودخواه را بکشد. اما وقتی سام در گوشه‌ای از گورستان پناه گرفته تا از سرمای کشنده در امان بماند، یک روح درباره‌ عاقبت وحشتناکی که در صورت ارتکاب جنایت انتظارش را می‌کشد، به او هشدار می‌دهد. سام در کنار ارواح و اشباح وحشتناک، سفری را به گذشته، حال و آینده آغاز می‌کند، بعد از این سفر او درباره‌ سرنوشت خود تصمیم خواهد گرفت. 

«آخرین شبح کریسمس» بر اساس «سرود کریسمس» چارلز دیکنز نوشته کریس پریستلی با ترجمه محمدرضا ملکی در 148 صفحه با شمارگان 500 نسخه و قیمت 18 هزار تومان روانه بازار کتاب شده است.

انتهای پیام/