تعداد پروازهای شرکت‌های هواپیمایی داخلی در اردبیل افزایش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، فخرالدین هاشمی بعد از ظهر امروز در بازدید از فرودگاه اردبیل اظهار داشت: بهره‌برداری از بزرگ ترمینال فرودگاه اردبیل همزمان با سفر رئیس جمهور در دستور کار قرار گرفته و درصدد هستیم این ترمینال را با توجه به رفع نیازهای 20 تا 40 سال آینده به بهره‌برداری برسانیم چرا که این ترمینال در حال حاضر به عنوان یک نیاز دیده نمی‌شود.

وی با اشاره به این که سفر رئیس جمهور اواخر تیر ماه در دستور کاری قرار گرفته است بیان کرد: در تلاش هستیم پروژه‌های افتتاحی استان را همزمان با این سفر به بهره‌برداری برسانیم که ترمینال فرودگاه نیز از جمله این پروژه‌ها محسوب می‌شود که 600 میلیارد ریال تاکنون برای آن هزینه اختصاص یافته است که با تامین برخی امکانات و تجهیزات این میزان افزایش خواهد یافت.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل در خصوص پروازهای هفتگی این فرودگاه گفت: به صورت هفتگی 44 پرواز رفت‌ و برگشت از فرودگاه اردبیل انجام می‌شود این در حالی است که برای افزایش پروازها با شرکت‌های هواپیمایی داخلی در حال مذاکره هستیم که این موضوع هم‌اکنون در اولویت کاری است.

هاشمی بیان کرد: خوشبختانه در توسعه زیرساخت‌های فرودگاه استان اردبیل اقدامات قابل توجهی انجام یافته است و درصدد هستیم با در نظر گرفتن رفع مطالبات مسافران میزان تاخیری‌ها را به حداقل برسانیم ولی با توجه به این که ناپایداری هوا سبب برخی مشکلات جوی می‌شود این تاخیرهای پروازی اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: تخصیص اعتبارات و پیگیری‌های لازم برای اجرای پروژه‌های فرودگاه‌های استان یک اولویت مهم و اساسی است که امیدواریم مسئولان و دستگاه‌های مربوطه در این زمینه با ما نهایت همکاری و مشارکت را داشته باشند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

انتهای پیام/ ع