پایگاه‌های خدمات اجتماعی در 4 نقطه آسیب پذیر استان قزوین فعالیت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، علیرضا وارثی ظهر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان قزوین اظهار داشت: پایگاه های خدمات اجتماعی با هدف شناسایی و رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی از سال 93 در قزوین فعالیت خود را آغاز کرده اند.

وی افزود: ارائه خدمات اجتماعی در مناطق آسیب پذیر، سکونتگاه های غیر رسمی و شهرهای حاشیه ای از مهم ترین اهداف راه اندازی این پایگاه ها بود که تا به امروز به بخش قابل توجهی از این اهداف دست پیدا کرده ایم.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین تاکید کرد: امروز معضلات فرهنگی و اجتماعی در سکونتگاه های غیر رسمی و حاشیه ای به وضوح قابل مشاهده است و باید برای رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی جامعه از این محل ها آغاز به فعالیت کرد.

وارثی اذعان داشت: بسیاری از ساکنین این محلات به دلایل مختلف به خدمات ممدکاری، روانشناسی، آموزشی و حتی بهداشت و درمانی نیاز دارند و پایگاه های خدمات اجتماعی بهترین مکان برای ارائه جامع این خدمات به مردم آسیب پذیر این نواحی هستند.

وی افزود: سال گذشته این 4 پایگاه 15 هزار و 127 نفر شناسایی و خدمات مورد نیاز را دریافت کردند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین خاطرنشان کرد: همچنین 1 هزار و 36 نفر نیز در این مدت در این پایگاه ها تشکیل پرونده دادند.

وارثی گفت: بیشتر مراجعان و در واقع گروه هدف این پایگاه های اجتماعی زنان و دختران آسیب دیده و یا در معرض آسیب، کودکان بد سرپرست و گروه های در معرض خطر هستند.

وی بیان کرد: پایگاه های خدمات اجتماعی میتوانند مرجعی بومی و از دل محلات برای رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی، حمایت از اقشار آسیب پذیر، آموزش و آگاه سازی در این مناطق باشند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین خاطرنشان کرد: در حال حاضر 4 پایگاه خدمات اجتماعی استان در شهرهای تاکستان، اقبالیه، شهرک مهرگان و قزوین فعالیت دارند.

انتهای پیام/ ع