شرکت‌های دانش بنیان به فکر حل مشکلات کشور باشند

به گزارش خبرگزارش تسنیم از قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین دقایقی قبل در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین که با حضور مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از دغدغه ها و مشکلات امروز جامعه ما در کشورهای بزرگ و پیشرفته دنیا به کمک ابزار علم حل شده است و قابلیت رفع با کمک جوانان خلاق و نو اندیش در ایران را دارد.

وی افزود: اگر جوانان مستعد و خلاق ما به ابزار تعهد مسلح باشند قطعا میتوانند راهی برای بسیاری از مشکلات کشور پیدا کنند

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در حوزه های آب، کشاورزی ، تکنولوژی و بسیاری از بخش ها دچار مشکل هستیم که با کمک شرکت های دانش بنیان جدید کشور که به دست جوانان مستعد و نخبه تاسیس شده است قابلیت حل شدن دارد.

زاهدی گفت: دین مبین اسلام دین تفکر و خلاقیت است و در بسیاری از آیات و روایات دین اسلام بر تفکر و اندیشه تاکید شده است و به عبارت امروز شاید اندشیدن همان تفکر خلاق برای خدمت به هم نوع باشد.

وی گفت: در سال هایی که کشور از نظر اقتصادی و تامین دستگاه ها، دارو و بسیاری از موارد دیگر در تنگنا قرار داشت جوانان ما قدرت اندیشه و تفکر را به دنیا نشان دادند و در زمان کوتاهی توانستند با پشتکار و تلاش شبانه روزی به تولید بسیاری از نمونه های داخلی برسند.

استاندار قزوین گفت: همین خودکفایی در بسیاری از بخش ها که امروز از افتخارات ماست حاصل تلاش جوانان و اندیشمندان متعهدی است که برای خدمت به مردم ایران اسلامی حاصل سال ها مطالعه و تلاش خود را در قالب محصولی بی نظیر به مردم عرضه میکنند.

زاهدی خاطرنشان کرد: البته در این مسیر سختی های فراوانی وجود دارد و قطعا بدون طی این سختی ها نمیتوان به ایده هایی پخته، اجرایی و عملی دست یافت تاریخ نیز همیشه سخن از تلاش های بدون وقفه برای رسیدن به موفقیت زده است.

وی تصریح کرد: بسیاری از داشته های ما در دنیای امروز زمانی رویایی بیش نبود ولی رویا پردازی، خلاقیت و تفکر فردی آن را به آن چه امروز هست تبدیل کرده است، در کشور ما هم امروز زمان رویا پردازی و تفکر است و به قدرت تفکر جوانان نیاز داریم.

انتهای پیام/ش