وطن‌پرست: کادر فنی تیم ملی والیبال، چاره‌ای برای سرویس و دریافت تیم پیدا کند

ابراهیم وطن‌پرست در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد عملکرد و نتایج تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی مردان جهان اظهار داشت: تیم ایران شروع خوبی در مسابقات داشت ولی نتوانست بازی‌های خوب خود را ادامه دهد.

او ادامه داد: من در بازی نیمه نهایی مسابقات که بین لهستان و آمریکا برگزار شد، نکاتی دیدم که در تیم ما دیده نمی‌شد و مسائلی در تیم ماست که باید برطرف شود. دو تیم آمریکا و لهستان، بیشترین تاثیر را در سرویس روی هم داشتند. ما باید با الگو قرار دادن سرویس‌های هدفدار و قدرتمند تیم‌های آمریکا یا لهستان در درجه اول مثل آنها سرویس بزنیم و در درجه دوم،‌ دریافت‌های بهتری انجام دهیم.

وطن‌پرست تصریح کرد: تیم ایران در دریافت کم آورد و تیم‌هایی مثل بلغارستان و لهستان به یک بازیکن که سرویس‌های خوبی می‌زد، ما را شکست دادند. من قبول دارم که تیم ایران، یک تیم جوان است ولی بازیکنان باتجربه‌ای مثل میلاد عبادی‌پور و فرهاد قائمی هم در تیم ایران حضور داشتند. تیم‌های دیگر در سرویس و دریافت از ما جلوتر هستند و لهستان با سرویس توانست بازی مقابل آمریکا را ببرد.

پیشکسوت والیبال ارومیه ادامه داد: سعید معروف، یکی از بهترین پاسورهای جهان است ولی به شرطی که توپ‌های مناسبی در اختیار او قرار گیرد. وقتی دریافت اول به درستی به دست او نرسد،‌ معروف دیگر توانایی همیشگی را ندارد و با یک بازیکن عادی فرقی نخواهد داشت. کادر فنی اگر چاره‌ای برای سرویس و دریافت تیم پیدا نکند، وضعیت ما به همین منوال خواهد بود.

سرمربی پیشین تیم پگاه ارومیه اظهار داشت: راه حل برطرف شدن نقاط ضعف تیم با توجه به اینکه ما بازیکنان مستعد زیادی داریم، تمرین بیشتر است. کادر فنی باید مثل تیم‌های آمریکا و لهستان که به همه بازیکنان خود فرصت بازی می‌دهند به بازیکنان جوان، میدان دهند. بازیکنان تیم‌های خوب خارجی نیز با تمرین به این حد رسیده‌اند. نکته قابل توجه این است که وقتی بازیکنان در تمرین‌های خود، خوب سرویس بزنند، بازیکنانی که در طرف دیگر تور هستند نیز تمرین مناسبی برای دریافت انجام خواهند داد. دریافت و سرویس به هم وابسته هستند.

ابراهیم وطن‌پرست گفت: والیبال یک ورزش 6 نفره نیست. سرمربی لهستان از تعویض‌های خود و همه پتانسیل‌های تیم استفاده کرد. در واقع هنر مربی، استفاده از همه ظرفیت‌های تیم است. از بین همه مربیان خارجی که به ایران آمدند، هیچکدام مثل ولاسکو از بازیکنان ما کار نکشید و از پتانسیل‌های آنها استفاده نکرد. او شناخت خوبی از روحیه و توانایی بازیکنان داشت در حالی که به نظر می‌رسد سایر مربیان در این زمینه ضعف دارند.

انتهای پیام/