فوتبال جهان| فن‌دایک: مسی شایسته کسب توپ طلا است/ باید دوباره منچسترسیتی را به چالش بکشیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فیرجیل فن‌دایک پس از برتری 2 بر صفر شب گذشته (شنبه) تیم فوتبال لیورپول مقابل تاتنهام در فینال لیگ قهرمانان اروپا که ششمین قهرمانی سرخپوشان مرسی‌ساید در تاریخ این رقابت‌ها شد، همچنان لیونل مسی، فو‌ق‌ستاره بارسلونا را شایسته‌ترین فرد برای کسب توپ طلا می‌داند.

فن‌دایک که از زمان پیوستن به لیورپول در ماه ژانویه 2018 عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده و یکی از عوامل اصلی بازگشت سرخپوشان مرسی‌ساید به روزهای اوج بوده، پس از بازی در مواجهه با این پرسش که «آیا با این قهرمانی خودتان را شایسته کسب توپ طلا می‌دانید؟»، گفت: به اعتقاد من مسی بهترین بازیکن جهان است و او باید برنده توپ طلا شود، بنابراین من خیلی به کسب این عنوان فکر نمی‌کنم، اما اگر برنده این عنوان شوم از آن استقبال می‌کنم. با این وجود مسی باید برنده توپ طلا شود چون او بهترین بازیکن جهان است، حالا چه در فینال لیگ قهرمانان باشد چه نباشد.

مدافع هلندی بندرنشینان که بهترین بازیکن این فینال انتخاب شد، در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به ناکامی لیورپول در کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس در فصل اخیر اظهار داشت: ما باید تشنه قهرمانی باشیم. این فصل اینجا و با قهرمانی در لیگ قهرمانان پایان یافت. از ماه جولای هم همه تیم‌ها از صفر شروع می‌کنند و ما هم باید دوباره از صفر کارمان را آغاز کنیم. ما باید دوباره منچسترسیتی را به چالش بکشیم چون فکر نمی‌کنم که آنها از جمع مدعیان کنار بروند. ما جاه‌طلب هستیم و می‌خواهیم چنین شب‌هایی را چندین بار در طول سال تجربه کنیم.

انتهای پیام/