رسانه پاکستانی: عربستان و کشورهای عربی در حال سوء استفاده سیاسی از قداست مکه علیه ایران هستند

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، رسانه پاکستانی داون نیوز در مقاله‌ای طولانی ضمن پرداختن به جلساتی که اخیرا از سوی عربستان در مکه برگزار شد به واکاوی آنها پرداخت.

این رسانه ضمن تحلیل سیاست کشورهای عربی از برگزاری این جلسات پیش از همه آل سعود را مورد انتقاد قرار داده و نوشت: پادشاهان عربستانی ضمن انتخاب نام خادم حرمین شریفین برای خود از اعتقادات مسلمانان سوء استفاده سیاسی می‌کنند.

آنها جلسات سیاسی خود را نیز در مکه برگزار می کنند تا افکار عمومی را تحت تاثیر قداست این مکان مقدس قرار دهند سپس تلاش می‌کنند تا به مقاصد سیاسی خود برسند.

این رسانه با اشاره به برگزاری سه جلسه «اتحادیه عرب، شورای همکاری خلیج فارس و سازمان همکاری اسلامی» در عربستان نوشت: تمام تلاش آل سعود این بود که در این جلسات عملکرد ایران را مورد حمله قرار دهد و در این راه از ماه مبارک رمضان و مکه مکرمه نیز سوءاستفاده کردند.

داون نیوز بیانیه صادر شده در این نشست ها را نیز سوال برده و نوشت: کشورهای عربی در دفاع از فلسطین جدی نیستند و بیانیه‌های آنها هیچ ضمانت اجرایی خاصی ندارد.

این رسانه با اشاره به نقش ضعیف کشورهای حاشیه خلیج فارس در حمایت از فلسطین نوشت آنها حاضر نیستند منافع خود و ارتباطشان با آمریکا را قربانی حمایت از مردم فلسطین کنند.

کشورهای عربی به خصوص بحرین هیچ تلاشی برای حمایت از فلسطین انجام نمی‌دهند و هرجا بتوانند می کوشند که خواسته‌های آمریکا را در منطقه اجرا کنند.

داون نیوز به صراحت تاکید کرد: کشورهای عربی حمایت از اسرائیل را به جایی رساندند که وقتی رژیم صهیونیستی در سوریه به مواضع مورد ایران حمله هوایی انجام داد آشکارا از رژیم صهیونیستی حمایت کردند و این نشان می‌دهد که آنها صرفا به حقد و کینه ‌های گذشته خود دامن می زنند و هیچ خصومت واقعی با رژیم صهیونیستی ندارند.

انتهای پیام/.