6200 هکتار از اراضی دشت اردبیل به آبیاری نوین مجهز می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، خلیل نیکشاد بعد از ظهر امروز در جلسه کمیته فنی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: اجرای طرح آبیاری نوین در استان یک اولویت اساسی است که درصدد هستیم اجرای این طرح را در استان به شکل موفق عملیاتی کرده و به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

وی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده  6 هزار و 200 هکتار از اراضی دشت اردبیل به آبیاری نوین مجهز می‌شود که ب زیرپوشش قرار دادن این میزان اراضی می‌توانیم در توسعه اجرای این طرح پیشگام عمل کرده و روند آبیاری نوین را تا حدی جلو ببریم که این مسئله برای ما حائز اهمیت است.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در قالب اجرای این طرح احداث حدود 18 کیلومتر شبکه اصلی انتقال و توزیع آب در اراضی 6 روستای هدف مبنای کار قرار گرفته و 600 کیلومتر شبکه فرعی داخل مزرعه نیز اجرا شده است که درصدد هستیم در افزایش راندمان آبیاری موفق عمل کنیم.

نیکشاد تصریح کرد: اجرای  طرح مطالعاتی برای عملیاتی کردن آبیاری مکانیزاسیون و نیز تامین اعتبار لازم و کافی برای آن درصدد هستیم با پیگیری‌های انجام یافته شاهد توسعه و اجرای این با 200 میلیارد ریال از منابع ملی در حال اجراست تا بتوانیم اجرای آن را به شکل موفق برسانیم.

وی بیان کرد: هم اکنون 35 هزار هکتار اراضی کشاورزی برای اجرای شبکه آبیاری در سطح استان اردبیل در دست مطالعه قرار دارد و راندمان آبیاری مدرن به 65 درصد افزایش یافته است که این مسئله برای ما حائز اهمیت بوده و باید در دستور کار قرار گیرد که اقدامات لازم در این زمینه انجام یافته است.

انتهای پیام/ ع