جمعیت استان اردبیل رو به سالمندی می‌رود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، علی نواداد ظهر امروز در مراسم سالروز تکریم سالمندان در اردبیل اظهار داشت: روز جهانی سالمندان روز تکریم تجربه و عمر پربرکت سالمندان است و باید تلاش کنیم تا از این فرصت در راستای شناسایی و رفع مشکلات سالمندان استفاده کنیم چرا که تکریم بزرگان و سالمندان مصداق تعظیم در برابر خداوند است. 

وی با اشاره به آمار مربوط به سالمندان در اردبیل بیان کرد: براساس آمارهای موجود هفت درصد جمعیت استان اردبیل سالمند هستند که این رقم براساس پیش‌بینی‌های انجام شده از 25 درصد فراتر خواهد رفت و این نشان از سالمندی جمعیت در استان اردبیل در دهه‌های آینده بوده و زنگ خطری برای استان به شمار می‌رود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل محبت به سالمندان را از دیدگاه قرآن، پیامبر و ائمه تعظیم در برابر خداوند دانست و گفت: انتظار می‌رود جوانان از بی‌مهری به این قشر دوری کرده و تکریم سالمندان را مد نظر قرار دهند تا از ثمرات و برکت این مهم در زندگی دنیوی و اخروی برخوردار شوند.

نواداد با تاکید بر استفاده از تجربیات سالمندان در زندگی و انتقال این تجربه به نسل جوان برای پیشبرد امور تصریح کرد: این تفکر که با بازنشتگی فرد کارایی آن از بین رفته و زندگی برای او تمام شده است، تفکری غلط بوده چر که تجربیت آنها بسیار گرن‌بها و برزش بوده که در صورت بکارگیری آنها می‌توانیم مسائل و مشکلتت را بهتر حل و فصل کنیم.

وی افزود: استفاده از تجربیات ارزشمند سالمندان و پیشکسوتان وظیفه جامعه است و با توجه به افزایش جمعیت سالمندان در سال‌های آینده برنامه‌ریزی برای ارتقای سلامت و کیفیت زندگی و ایجاد امکانات رفاهی برای سالمندان یکی از رسالت‌های اصلی مسئولان بوده که باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌های اساسی انجام شود.

انتهای پیام/ ت