واکنش "عبدالسلام" به ادامه تحرکات عربستان و امارات در شرق یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام رئیس هیئت ملی یمن امروز دوشنبه گفت که اقدامات نظامی عربستان و امارات در دو استان سقطری و المهره یمن نشان می‌دهد که تجاوز به یمن برای اشغالگری و توسعه‌طلبی است.

وی افزود: متجاوزان به بهانه بازسازی به مناطق دور از درگیری در یمن نفوذ کرده‌اند و اقشار مختلف ملت یمن فریب این ادعاهای دروغین را نمی‌خورند.

استان المهره یمن از آوریل سال گذشته میلادی صحنه تظاهرات‌ها و راهپیمایی‌های اعتراضی در محکومیت حضور عربستان و امارات است.

این در حالی است که امارات نیز بخش‌هایی از استان سقطری را اشغال کرده و در حال احداث بندری اختصاصی در داخل پایگاه نظامیِ واقع در نزدیکی بندر اصلی جزیره سقطری است.

سه شنبه ششم فروردین 98، چهارمین سال جنگ اقتصادی و نظامی رژیم سعودی اماراتی ضد ملت یمن با آماری وحشتناک به پایان رسید و در سایه بی‌تفاوتی جامعه جهانی و حمایت‌های مدعیان دفاع از حقوق بشر از آل سعود وارد پنجمین سال پیاپی خود شد.بر اساس آماری که مرکز حقوق و توسعه یمن (ORG LCRDYE ) منتشر کرد، با گذشت چهارسال از آغاز تجاوز سعودی اماراتی به یمن بالغ بر 15 هزار و 185 غیرنظامی در نتیجه حملات هوایی جنگنده‌های رژیم آل سعود به شهادت رسیده‌اند.

انتهای پیام/