قزوین| دستگاه قضا در برخورد با مفاسد اقتصادی و برهم زنندگان ‌بازار کوتاه نمی‌آید‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، حجت‌الاسلام نورالله قدرتی ظهر امروز در نشست مجمع عمومی اتاق اصناف قزوین اظهار داشت: دشمن امروز در صدد ایجاد جنگ اقتصادی در مملکت ماست که اتاق اصناف می‌تواند نقش پررنگی در مقابله با انها داشته ‌باشد.

وی افزود: تخلفاتی مانند احتکار کالا و گران فروشی به شدت توسط دستگاه قضا مورد برخورد قرار می‌گیرد و در اعمال مجازات مفاسد اقتصادی و برهم زنندگان جو بازار کوتاه نمی‌آید.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: از اتاق اصناف استان خواستاریم دستگاه‌های اجرایی و نظارتی مشارکت جدی و مطلوبی داشته باشد تا مدیران و عوامل اجرایی در اجرای وظایف خود مصمم باشند.

وی از نقش فعالیت‌ها و اقدامات مهم اتاق اصناف در زندگی روزمره مردم نیز خبرداد چرا که گردش در امور مردم می‌تواند به انها وابسته باشد.

قدرتی خاطرنشان کرد: همچنین اصناف سرمایه‌ای ارزشمند بوده که در پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی نیز می‌تواند نقش ایفا کند.

علی پرزحمت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین نیز در این نشست گفت: 33 واحد صنفی در استان قزوین فعالیت دارند که بیشتر این واحدهای صنفی درک کافی از مسائل و مشکلات اقتصادی موجود داشته و با دستگاه های اجرایی و نظارتی تعامل لازم دارند.
 
وی بیان کرد: اما در این میان برخی واحد‌ها دچار تخلفاتی می‌سوند که عدم درج قیمت بر روی کالا، گران فروشی، احتکار و اختفای کالا از جمله این تخلفات است چرا که هرگونه احتکار و اختفای کالا اقدامی علیه اخلاق و دین و خیانت به مردم و کشور بوده و بیانگر همراهی با دشمنان در جنگ اقتصادی است.

پرزحمت تاکید کرد: بازرسان سازمان صنعت و معدن نیز فعالیت مستمر داشته و در صورت مشاهده تخلف توسط برخی افراد سودجو در این واحدهای صنفی به تعزیرات حکومتی اطلاع داده و ان‌ها را باخبر می‌سازند چراکه برخورد با این افراد الزامی است.

انتهای پیام/ش