یادواره شهدای قیام 15 خرداد در شهرستان پارس‌آباد برگزار شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پارس‌آباد، با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده ‌های معظم شهدا و همزمان با سی امین سالگرد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) یادواره شهدای قیام 15 خرداد و شهدای سه ماهه اول شهرستان پارس آباد در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فاضل بازیار، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با اشاره به ویژگی های حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: گفت:اخلاص و عدم اعتماد به قدرتی غیر از خدای متعال از جمله ویژگی های حضرت امام خمینی(ره) بود و سایر ملتهای آزاده جهان نیز ندای حق طلبی ایشان را لبیک گفتند و آرمان صدور انقلاب به سراسر عالم نیز برگرفته از اخلاص و صلابت امام بود.

وی با بیان اینکه هم اکنون به بازیابی تفکر و آرمان های امام راحل نیاز داریم افزود: بعد از گذشت چندین سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به بازیابی تفکر و آرمان امام راحل نیاز داریم چرا که برخی افراد به جای مقاومت در برابر استکبار، تسلیم شدن در مقابل خواسته ‌های دشمنان را مطرح می‌کنند که این موضوع در تفکر و آرمان امام به هیچ وجه جایگاهی نداشت.

بازیار انقلاب اسلامی ایران بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تحول قرن بیستم عنوان کرد و گفت: به اذعان بسیاری از اندیشمندان جهان، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تحول قرن بیستم، پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود چرا که امام خمینی(ره) با گفتمان‌های انحرافی مبارزه کرده و تحول دینی در خاورمیانه و جهاد ایجاد کرد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان 15 خرداد را نقطه عطفی در تاریخ مبارزات پیش از انقلاب اسلامی دانست تصریح کرد: 15 خرداد روزی تاریخی است که امام خمینی(ره) نیز این روز را عزای عمومی اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه قیام 15 خرداد یکی از جرقه های مهم تشکیل دهنده حکومت اسلامی در جهان اسلام بود اظهار داشت: با همان جرقه و حرکت زمینه نابودی و سقوط ظلم و کفر در واقع نوکر استکبار در ایران اسلامی فراهم شد

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان افزود: جمهوی اسلامی ایران به عنوان نظامی مقتدر در جهان در همه موارد حرفی برای گقتن دارد و همواره دشمن با همه توان وارد میدان می شود و هم اکنون نیز به یاس و نامیدی دچار شده اند و امروزه نیز این قدرت ناشی از آن قیام 15 خرداد است.

انتهای پیام/ش