نماز عیدسعیدفطر در بقاع شاخص استان اردبیل اقامه می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان٬ حجت الاسلام و المسلمین مهدی ستوده مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل گفت: در راستای تبدیل شدن امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و در جهت اجرای طرح ضیافت الهی نماز عید سعید فطر در بقاع و امامزاده شاخص استان اقامه می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت نماز عید سعید فطر به عنوان شکرانه یک ماه عبودیت و بندگی، اظهار داشت: سنت برگزاری نماز عید فطر در دنیای اسلام از اهمیت خاصی برخوردار و این نماز باشکوه نماد وحدت و یکپارچگی امت اسلام به شمار می‌رود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل بیان کرد: عید سعید فطر، عید بندگی و عبودیت الهی است و در این روز مؤمنان روزه‌دار با اقامه باشکوه نماز عید سعید فطر، در پایان یک ماه عبادت و روزه داری، پاداش بندگی و عبودیت و اخلاص خود را از درگاه حق تعالی دریافت می‌کنند.

وی افزود: در راستای تبدیل شدن امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و در جهت اجرای طرح ضیافت الهی امسال نیز همزمان با سراسر کشور نماز عید سعید فطر در بقاع و امامزادگان شاخص استان اقامه می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین ستوده تصریح کرد: همزمان با روز عید سعید فطر علاوه بر برپایی نمازعید، برنامه سخنرانی، پرسش و پاسخ، اقامه نماز جماعت و بیان احکام و همچنین حضور در خیمه‌های معرفت اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال برنامه‌های اوقاف در ایام ماه مبارک رمضان در قالب طرح ضیافت الهی در جوار 26امامزاده و بقعه متبرکه اجرا شد، افزود: برگزاری مراسم جمع‌خوانی و تفسیر روزانه قرآن کریم، برپایی خیمه‌های معرفت، مراسم افطار و برپایی مراسم با شکوه لیالی قدر از جمله برنامه‌های این طرح سازمانی بود.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از حضور 35 مبلغ اعزامی و بومی طی این ایام در جوار امامزادگان استان خبر داد و گفت: مبلغان اعزامی در قالب طرح ضیافت الهی در جوار امامزادگان شاخص پاسخگوی روزه‌داران بوده‌اند.

 حجت الاسلام ستوده اقامه نماز جماعت، مراسم دعا، مناجات، سخنرانی و احیای شب‌ های قدر را از دیگر برنامه‌ های طرح ضیافت الهی عنوان و ادامه داد: برپایی ایستگاه های همه واقف باشیم، خیمه معرفت، غرفه‌ های مشاوره خانواده، پاسخگویی به مسائل شرعی، گفتمان دینی، تصحیح قرائت نماز و کودک و نوجوان نیز در بقاع شاخص مجری این طرح دایر شد.

وی پهن کردن سفره‌های افطاری ساده در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری را از جمله برنامه‌های اجرایی در امامزادگان استان ذکر و بیان کرد: از ابتدای ماه رمضان سفره‌های ساده افطاری  در جوار امامزادگان  و بقاع متبرکه استان برپا شد.

انتهای پیام/ش