فوتبال جهان| سانتوس: از 16 سال پیش می‌دانستم رونالدو چنین نابغه‌ای می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی پرتغال شب گذشته (پنجشنبه) در اولین دیدار از مرحله نیمه نهایی لیگ ملت‌های اروپا در شهر پورتو، موفق شد حریف خود سوئیس را با نتیجه 3 بر یک شکست دهد که هر سه گل این تیم را کریستیانو رونالدو به ثمر رساند.

ستاره 34 ساله تیم فوتبال یوونتوس با پنجاه‌و‌سومین هت‌تریک دوران بازیگری‌اش که دو گل آن در دو دقیقه پایانی بازی به ثمر رسید، شمار گل‌های ملی خود را به 88 گل افزایش داد و جایگاه خود را در رده دوم برترین گلزنان تاریخ فوتبال ملی بیش از پیش تثبیت کرد.

فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال که شاگردانش در فینال لیگ ملت‌های اروپا باید به مصاف برنده بازی امشب تیم‌های ملی هلند و انگلیس بروند، در تمجید از رونالدو به سایت یوفا گفت: فکر می‌کنم که من به اندازه کافی از صفات مختلف برای توصیف بازی رونالدو استفاده کرده‌ام. من سال 2003 نیز سرمربی او بودم و همان موقع هم می‌توانستم ببینم که او به چه جایگاهی می‌رسد. او یک نابغه است. هر رشته‌ای مثل نقاشی و مجسمه‌سازی یک نابغه دارد و رونالدو هم نابغه فوتبالی است.

 

سانتوس افزود: وقتی یک بازیکن سه گل می‌زند، خب قطعاً او رقم زننده تفاوت‌هاست. بازی سختی بود و دو تیم عملکرد خوبی داشتند و برای بردن بازی می‌جنگیدند. سوئیس از نظر استراتژیک خیلی سازمان یافته بود و تاکتیک‌هایش را عوض می‌کرد. بازیکنان این تیم می‌دانند که در زمین بازی باید چه کارهایی انجام دهند و کدام فضاهای بازی که ما می‌خواستیم از آنها استفاده کنیم را ببندند.

انتهای پیام/