خطیب جمعه سنندج: مشکلات مردم باید برطرف شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا سیداحسن حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع اقامه شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدوارم در این اوضاع کنونی، مشکلات مردم برطرف شود.

وی با تاکید بر ضرورت نهادینه‌کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه افزود: «کاهش آسیب‌های اجتماعی، جلوگیری از افزایش منکرات و ترویج فرهنگ گذشت و بخشش در بین مردم» در گرو توجه و رعایت این فریضه الهی است.

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه قبولی طاعات و عبادات در گرو «توبه خالص و عدم بازگشت به گناهان گذشته» است، تصریح کرد: انسان ایمان‌دار باید از این به بعد نیز همانند ایام ماه مبارک رمضان، در برابر وسوسه‌های شیطان قاطع بوده و مرتکب گناه نشود تا بلکه مورد رحمت الهی قرار گیرد.

وی بر ضرورت ترویج فرهنگ مدارا و گذشت در بین مردم تاکید کرد و ادامه داد: باید مسلمانان بعد از یک ماه عبادت و روزه‌داری نسبت به هم‌نوعان خود گذشت داشته باشند و نسبت به اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه احساس مسئولیت کنند.

ماموستا حسینی گفت: «ایجاد حس نوع‌دوستی و کمک به افراد نیازمند» نشانه پذیرش طاعات و عبادات انسان مسلمان بعد از یک ماه روزه‌داری است چراکه چنین افرادی به‌دنبال جلب رضایت حق‌تعالی هستند.

امام جمعه موقت سنندج به برکات بخشش و عفو دیگران اشاره و خاطرنشان کرد: با انفاق و بخشش نه تنها چیزی از انسان کم نمی‌شود بلکه اجر و پاداشی بزرگ نزد خداوند دارد و انسان با این کار روح خود را از بسیاری رذایل و صفات ناپسند رهایی می‌بخشد.

انتهای پیام/ن