90 درصد مسیر کرمانشاه تا خسروی زیرپوشش 4G قرار دارد

مسیب قبادیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه تمام شهرهای استان زیرپوشش اینترنت 3G و 90 درصد نیز زیرپوشش 4G قرار دارند اظهار داشت: در مرحله نخست تلفن همراه و سیم‌کارت باید قابلیت پوشش این شبکه‌ها را داشته باشند و در مرحله بعد تنظیمات تلفن همراه نیز باید هماهنگ باشد.

قبادیان با بیان اینکه تغییر سطح شبکه از 3G به 4G یا برعکس که در برخی مناطق یا مراکز تجاری رخ می‌دهد نباید وجود داشته باشد گفت: 99 درصد شهر کرمانشاه زیرپوشش است و این تغییر سطح به ندرت در مناطق مرزی رخ می‌دهد.

مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه کرمانشاه با اشاره به اینکه در چند سال گذشته چند پروژه در مسیرهای جاده‌ای انجام شده است افزود: بخشی از این اقدامات بعد از زلزله و بخشی نیز از برکات اربعین بود.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه استان کرمانشاه در مسیر اربعین قرار دارد از ورودی استان از سمت همدان تا حمیل و ایلام تحت پوشش قرار داده شده است عنوان کرد: 90 درصد مسیر کرمانشاه تا خسروی زیرپوشش شبکه 3G و 4G همراه اول قرار دارد که بخشی از سایت‌ها حین زلزله و بخشی نیز به خاطر اربعین طی چند سال تکمیل شده است.

قبادیان با اشاره به اینکه در گذشته در مسیرهای روستایی پوشش شبکه تلفن همراه وجود داشت اما حین مکالمه قطع می‌شد گفت: با توجه به اینکه در گذشته دو شبکه روستایی و سراسری وجود داشت که برخی از شبکه‌های روستایی جاده‌ها را نیز پوشش می‌دادند و جابه‌جایی از شبکه روستایی به سراسری یا برعکس سبب قطع لحظه‌ای مکالمه می‌شد.

وی از یکپارچه شدن شبکه روستایی و سراسری در بهمن ماه سال گذشته خبرداد و افزود: این موضوع سبب شده که مشکل قطعی مکالمه در مسیرهای جاده‌ای رفع شود.

انتهای پیام/ش