دلگان به عنوان پایلوت آبادانی وزارت کشور در سیستان و بلوچستان انتخاب شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، اولین نشست هماهنگی طرح توسعه همه جانبه شهرستان دلگان بعد از ظهر امروز به ریاست سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان و با حضور دستگاه‌های ذیربط و فرماندار شهرستان دلگان در استانداری برگزار شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار در این جلسه اظهار داشت: به دستور وزیر کشور 31 شهرستان کمتر توسعه یافته در 31 استان سطح کشور برای اجرای طرح‌های محوری انتخاب شده که این شهرستان‌ها که از شاخص‌های توسعه یافتگی نسبت به سطح ملی و استانی فاصله بسیار فاحشی دارند؛ ارتقا پیدا کنند.

علیرضا نورا اضافه کرد: در استان سیستان و بلوچستان شهرستان دلگان به عنوان پایلوت و به عنوان شهرستانی که به لحاظ شاخص‌های توسعه یافتگی با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد انتخاب شد.

وی بیان کرد: سند توسعه یافتگی شهرستان دلگان در پنج فصل طراحی شده و برنامه‌های مهمی در جهت ایجاد زیرساخت ها و توسعه اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی این شهرستان در قالب این سند طراحی شده است.

نورا اجرای این سند را مدل و الگویی متناسب با ظرفیت ها ، استعدادها و پتانسیل های منطقه با مشارکت آحاد مردم منطقه عنوان کرد که علاوه بر برنامه ریزی های کلان و منطقه‌ای با رویکرد اقتصادی اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد :مهمترین بخش هایی که در این سند اجرا خواهد شد در حوزه های انرژی، کشاورزی و معادن این شهرستان است چراکه این شهرستان در این بخش‌ها از پتانسیل های خوبی برخوردار است.

معاون استاندار افزود: دستگاه های اجرایی اعتبارات سال 98 را باید با هماهنگی فرماندار در راستای برنامه‌های پیش‌بینی شده در این سند هزینه کنند و به عنوان طرح‌های مهم و اثرگذار در توسعه اقتصادی و اجتماعی این شهرستان هزینه کند.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی مجددا مروری بر این سند داشته باشند و اگر برنامه جدیدی به عنوان برنامه عملیاتی و راهبردی مدنظر دارند اعلام کنند تا در برنامه‌های سال 98 دنبال شود.

سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی بر حضور مستمر مدیران در منطقه و بررسی روند پیشرفت فیزیکی طرح ها و برنامه های درج شده در سند تاکید کرد و گزارش پیشرفت فیزیکی طرح ها و برنامه ها و ارسال آن به دبیرخانه و وزارت کشور را از سوی دستگاههای اجرایی خواستار شد.

این مقام مسئول همچنین افق اجرای این طرح را تا سال 1404 عنوان و اظهار امیدواری کرد در قالب اجرای این سند شهرستان دلگان به عنوان یک شهرستان توسعه یافته و دارای امنیت پایدار و دارای شاخص های بالای اقتصادی و اجتماعی ارتقاء یابد.

انتهای پیام/ ع