قمری: هوای پرتوآذر را داریم و بخشی از هزینه اردوی اروپایی‌اش را جبران می‌کنیم

خسرو قمری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره برگزاری رقابت‌های بین‌المللی کوهستان در بروجن اظهار داشت: این مسابقات از امروز (دوشنبه) با حضور 34 رکابزن از ایران و هفت کشور دیگر برگزار می‌شود و شش هزار یورو جایزه نیز در نظر گرفته شده است. در رقابت‌های قهرمانی آسیا نیز تقریباً همین تعداد شرکت‌کننده حضور دارند و در واقع کشش بیشتر از این وجود ندارد. همچنین با توجه به ثبت این رقابت‌ها در تقویم جهانی و فرصت کسب سهمیه المپیک و اینکه برای نخستین بار است در ایران برگزار می‌شود، تعداد کشورهای شرکت‌کننده بد نیست.

وی در ادامه افزود: واقعاً برگزاری چنین تورنمنتی در این وضعیت مالی کار بزرگی است که خوشبختانه با تلاش مسئولان استان چهارمحال‌وبختیاری و شهر بروجن این میزبانی صورت گرفت. قرار بود تعداد کشورها بیش از این هم باشد، اما به یک دلیل خاص این اتفاق رخ نداد و رکابزنان هفت کشور ترکیه، هند، پاکستان، تایلند، مالزی، افغانستان و روسیه به ایران آمده‌اند.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری در واکنش به اظهارنظر فرانک پرتوآذر، بانوی ملی‌پوش کشورمان که گفته است 80 درصد از هزینه اردوی اروپایی‌اش را از جیب خود پرداخته کرده، بیان کرد: ما در ابتدای سال جاری مشکلاتی داشتیم، اما قطعاً به پرتوآذر کمک می‌کنیم و هوای او را داریم. ما بخشی از هزینه اردوی اروپایی پرتوآذر را براساس مستنداتی که ارائه می‌کند، جبران خواهیم کرد. البته بخشی از این هزینه‌ها از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان فارس تأمین شده است. ما سعی می‌کنیم از کمیته ملی المپیک هم در این خصوص کمک بگیریم.

برگزاری مسابقه بین‌المللی دوچرخه‌سواری کوهستان در ایران

 

انتهای پیام/