معاون وزیر کشور: انتخابات مجلس منظم و باشکوه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بابک دین‌پرست پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان اردبیل اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر ساز و کار و مدیریت مناسبی در کشت زراعی و باغی وجود ندارد و باید اجرای طرح‌های نوین در این حوزه مبنای کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بیشتر اشتغال استان اردبیل در حوزه کشاورزی است، افزود: باید برنامه‌ریزی انجام شود تا اشتغال به سمت و سوی صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی برود و در این زمینه کارخانه‌ها و واحدهای صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی راه‌‌اندازی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور تصریح کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای و اجرای شیوه‌های نوین آبیاری اولویت اساسی بوده که باید در بخش کشاورزی به این مهم اهمیت ویژه داده شود چرا که در حال حاضر آب و خاک مناسب وجود دارد اما بی شک در آینده در این زمینه با چالش‌هایی روبه‌رو می‌شویم.

دین‌پرست حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را از دیگر برنامه‌های اساسی برشمرد و بیان کرد: در این زمینه در استان اردبیل اتفاقات خوبی افتاده و با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اقدامات خوبی در حوزه راه‌اندازی پروژه‌های مختلف انجام شده و شاهد اجرای دو پروژه با حضور سرمایه‌گذار خارجی نیز در اردبیل هستیم.

وی از بازدید از کارخانه چرم مغان خبر داد و گفت: تغییر کاربری این کارخانه مبنای کار قرار گرفته است و امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت پارک علم و فناوری مشکلات این واحد را حل کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور اظهار کرد: در سفر به اردبیل از واحدهای راکد و نیمه‌راکد نیز بازدیدهایی به عمل آمد که انتظار ما این است که مشکلات واحدهای تولیدی حل شود و مسئولان استان باید در این راستا اقدامات جدی انجام دهند.

دین‌پرست با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات بیان کرد: بی‌شک این انتخابات نیز همانند انتخابات سال‌های گذشته به صورت منظم و باشکوه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های گردشگری در استان اردبیل افزود: طرح‌های بکر و خوبی در حال اجرا بوده و در حوزه گردشگری جلسات مختلفی با مونسان برگزار شده و با توجه به گردشگرپذیر بودن استان اردبیل بی‌شک این منطقه در مسیر توسعه گردشگری قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور ظرفیت استان اردبیل در معادن را نیز خوب ارزیابی کرد و گفت: باید از این ظرفیت برای توسعه استان استفاده شود.

انتهای پیام/ش