اردبیل به عنوان پایلوت اجرای طرح‌های طبیعت‌گردی کشور انتخاب شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، نادر فلاحی عصر امروز در دیدار با برخی کارکنان و مسئولان میراث فرهنگی استان اردبیل اظهار داشت: اهمیت به توسعه بخش گردشگری و تاریخی استان اردبیل به عنوان یک ضرورت مهم و اساسی برای ما حائز اهمیت است و در این زمینه در تلاش هستیم با رفع مشکلات و موانع موجود به تمامی اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

وی با اشاره به رونمایی از چندین طرح ویژه سرمایه گذاری در اجلاس اکو بیان کرد: انتظار ما از مسئولان این است که برگزاری این رویداد مهم را در استان قدر و فرصت بدانند و اقدامات لازم و اساسی را برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری با موضوع گردشگری سلامت و محوریت آبدرمانی‌ها در اجلاس اکو انجام دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اردبیل دارای قابلیت‌های ویژه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری سلامت است که اگر بتوانیم از این ظرفیت‌ها به شکل مناسب استفاده کنیم و با توسعه آبدرمانی‌‌ها واحدهای تفریحی و توریستی را توسعه بخشیم می‌توانیم آینده‌ای خوب را برای استان متصور بود.

فلاحی تصریح کرد: تلاش برای جذب سرمایه‌گذار در استان به عنوان یک اولویت اساسی است و در حال حاضر با توجه به وجود جاذبه‌های گردشگری متعدد در سطح استان، اردبیل به عنوان پایلوت اجرای طرح‌های طبیعت‌گردی و ایجاد دهکده‌های سلامت در کشور انتخاب شده است.

وی از آغاز عملیات عمرانی هتل 5 ستاره شهرستان مشگین‌شهر خبر داد و بیان کرد: وجود ظرفیت‌های مهم و اساسی شهرستان مشگین‌شهر سبب شده تا شاهد حضور خیل عظیم گردشگران و مسافران در این شهرستان باشیم به طوری که در تعطیلات عید فطر با کمبود اماکن اقامتی روبه‌رو شدیم.

انتهای پیام/ح