تولیت آستان قدس رضوی: جشن‌های دهه کرامت باید الگوی شادی مشروع را به نسل جوان ارائه کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار اعضای ستاد گرامیداشت دهه کرامت که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار داشت: با توجه به انتساب دهه کرامت به میلاد با سعادت حضرت رضا(ع)، تصدی برنامه‌های این دهه باید با آستان قدس رضوی باشد اما به دلیل واگذاری این مسئولیت به وزارت ارشاد، قانون را محترم می‌شماریم.

وی نامگذاری روزهای بین میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز ولادت حضرت رضا(ع) به عنوان دهه کرامت را ابتکاری تحسین برانگیز برشمرد و افزود: این دهه به مناسبت میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) نامگذاری شده است لذا آستان قدس رضوی باید در اجرای برنامه‌ها حضوری فعالی داشته باشد.

مروی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی در حد توان برای پیشبرد برنامه‌های دهه کرامت با وزارت ارشاد و دیگر دستگاه‌های اجرایی همکاری می‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر ضرورت انتقال شادی و نشاط مشروع به جامعه در اعیاد و مناسبت‌های دینی تأکید کرد و گفت: در جشن‌های دهه کرامت باید این تلقی که جشن و شادی حتما باید با انجام فعل حرام همراه باشد، اصلاح و الگویی از نشاط و شادی مشروع به جامعه منتقل شود.

وی گفت: ائمه اطهار(ع) در احادیث مختلف به مردم توصیه فرموده‌اند که در شادی ما شادی کنید و در عزای ما عزاداری کنید، بنابراین همه ما باید در جهت تحقق این فرمایش ائمه(ع) اهتمام بورزیم.

مروی بیان کرد: با کمی ابتکار عمل و ذوق می‌توان شرایط را به گونه‌ای فراهم کرد که در عین ایجاد شادی و نشاط، هیچ شبهه فعل حرامی در فعالیت‌ها وجود نداشته باشد.

وی بر لزوم معرفت افزایی در مناسبت‌های دینی نیز تأکید و عنوان کرد: در کنار برگزاری جشن‌ها و ارائه الگوی شادی مشروع به جامعه باید در جهت تقویت بنیه دینی مردم و ترویج معارف اهل بیت(ع) به جامعه تلاش کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان ضمن قدردانی از صوت دلنشین قاریان، مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) که در ماه مبارک رمضان موجبات رضایت زائران و مجاوران را رقم زدند عنوان کرد: مسئولان فرهنگی و تبلیغی آستان قدس رضوی در دهه کرامت همچون مناسبت‌های گذشته در جهت تعمیق مبانی دینی و آشنایی روح و جان مردم با آموزه‌های اسلامی گام برداشته و در این مسیر تلاش کند.

انتهای پیام/ح