تعداد بیکاران استان ایلام بیشتر از 80 هزار نفر است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، شکرالله شیرخانی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اشتغال استان ایلام با نقد آمار اعلامی مرکز آمار ایران در خصوص تعداد بیکاران اظهار داشت: این آمار کاملاً اشتباه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: اگر مبنای بیکاری در ایلام را آمار مرکز ایران قرار دهیم باید این ادعا را داشته باشیم که در استان ایلام بیکار وجود ندارد و این مبنا غیرواقعی و به دور از آن چه در مرعی و منظر مسئولان استانی در جامعه است.

شیرخانی افزود: در استان ایلام بیش از 50 هزار بیکار وجود دارد و برای معضل بیاری باید پی جو راهکاری موثر بود و دل خوش کردن به آمارهای مرکز آمار نمی‌تواند مشکل بیکاری را در استان ایلام برطرف کند.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال 50 هزار نفری در سال 97 افزود: پیش بینی ما در استان ایلام آن است که در سال پیش رو 5000 هزار نفر دیگر اشتغال در حوزه نفت و گاز داشته باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با بیان این که استان ایلام دارای 160 خانوار بوده و اگر هرخانواری یک بیکار داشته باشد که بیش از یک نفر نیز دارد، تعداد بیکاران ایلام بیشتر از 80هزار نفر است و هر سال به این تعداد افزوده می‌شود.

انتهای پیام/ ت