لرستان| آسیب‌های اجتماعی در "کارگروه گفت‌وگوی ملی خانواده" بررسی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی حکمت ظهر امروز در نشست با احزاب و تشکل‌های غیردولتی حول محور گفت‌وگوی ملی خانواده و بین نسلی اظهار داشت: این طرح به‌صورت نمونه در خراسان شمالی آغاز و در آن تأکید شده که پایدار بماند به‌طوری‌که با رفتن این دولت ناقص باقی نماند.

وی افزود: در این راستا استفاده از تشکل‌های غیردولتی در دستور کار قرارگرفته و امیدواریم باهمت این تشکل‌ها این طرح ادامه پیدا کند.

دبیر اجرایی طرح گفت‌وگوی ملی خانواده عنوان کرد: انجمن جامعه‌شناسی ایران در اجرای این طرح همکاری دارد و دارای شعب مختلفی است و قرارداد همکاری با این انجمن نیز منعقدشده و در هر استان با حضور ابتکار معاون رئیس‌جمهور این طرح را آغاز می‌کنیم.

وی با تأکید بر استفاده از سمن‌ها و گروه‌های سیاسی، ظرفیت‌های اجتماعی و سیاسی در قالب طرح ملی گفت‌وگوی خانواده بیان کرد: کانون گفت‌وگوی امام موسی صدر به‌صورت تخصصی در این رابطه همکاری دارد و دوره‌های تسهیلگری از سوی این کانون اجرا می‌شود.

حکمت تصریح کرد: امروز شاهد شکاف بین نسل‌ها هستیم که در این راستا فراهم شدن زمینه گفت‌وگوی نسل اولی‌های انقلاب با دیگر نسل‌ها در کشور در دستور کار قرارگرفته و باید در این راستا از راهکارهای سمن‌ها و تشکل‌ها برای ایجاد این ارتباط استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه این کار سبب کمک متقابل دولت به سمن‌ها و تشکل‌ها نیز می‌شود، خاطرنشان کرد: خانواده رکن اصلی جامعه است ولی متأسفانه گزارش‌ها حاکی از آسیب به پیکره خانواده ایرانی است؛ در این راستا معاونت امور زنان و خانواده برقراری ارتباط دوسویه احزاب و دولت، شناسایی آسیب‌ها، شنیدن راهکارهای گروه‌های اجتماعی برای رفع آن‌ها، ایجاد حساسیت پیرامون خانواده شکوفا و موارد دیگری را در دستور کار قرار داده است.

انتهای پیام/ ع