قزوین| انتقال مفاهیم ارزشی به نسل جوان با ابزار کتاب امکان پذیر می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین علی نعمت اللهی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: سال هاست درپی ارائه مفاهیم ارزشی و اعتقادی به جوانان هستیم در حالی که در این زمان از ابزار قدرتمند کتاب غافل بوده‌ایم.

وی افزود: اگر امروز در جامعه شاهد مشکلات فرهنگی هستیم به ان دلیل است که از تاثیر کتاب در انتقال مفاهیم غافل شده ایم. 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت:در این شرایط اما  برخی ازدستگاه ها توانستند با استفاده ی بهینه از کتاب به اجرای برنامه های موفق در این عرصه بپردازند. 

نعمت الهی اظهار داشت:ترویج فرهنگ کتابخوانی  از مهترین  اهداف  این جشنواره بوده است که تا کنون توانسته تاثیر قابل توجه و چشم گیری در اشاعه این فرهنگ  داشته باشد.

وی گفت:در سال های اخیر جشنواره کتابخوانی رضوی تا حدی توانست به کتابخوانی هدفمند و ارائه محتوای ارزشی به گروه های سنی مختلف جامعه بپردازد.
وی با انتقاد از فعالیت های تک محوری در دستگاه های اجرایی عنوان کرد : تحقق اهداف فرهنگی با تلاش یک پارچه و سامان دهی شده امکان پذیر است ازاین رو انتظار میرود مدیران در اجرای برنامه های موفق این چنینی همکاری مناسبی ارائه کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین در بخش دیگری از سخنرانی خود به نقش سازمان ها و موسسات مردم نهاد اشاره  و بیان کرد:سازمان تبلیغات از موسسات قرانی و فرهنگی زیادی برخوردار است که میتوانند در زمینه ی ترویج و توسعه ی این فرهنگ تاثیر گذار باشند.

نعمت الهی ادامه داد:سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین از برگزار کنندگان این جشنواره فرهنگی در استان تقدیر نموده و اعلام میدارد اماده ی همکاری و مساعدت های لازم با برگزار کنندگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قزوین است. 

انتهای پیام /ن