علیرضا رحیمی: عمده بدهی ما آسیایی بود که تسویه شده است/ در مورد بازنشستگی‌ام صحبت نمی‌کنم

 به گزارش خبرگزاری تسنیم، حضور تیم‌ هندبال نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب جایگاه پنجم‌ در کنار بازنشستگی رئیس فدراسیون و تمدید قرارداد مربی خارجی مهم‌ترین اتفاقات این روزهای هندبال است.

 مشروح گفت‌وگوی خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با علیرضا رحیمی، رئیس فدراسیون هندبال را در ادامه می‌خوانید:

عملکرد نوجوانان و جایگاه پنجم تیم ایران در مسابقات قهرمانی آسیا را چطور ارزیابی می‌کنید؟

روی تیمی که شکست می‌خورد یک بحث وجود دارد و روی تیمی که پیروز می‌شود بحث دیگری است. وقتی تیم ما قطر و ژاپن و تیم‌های مطرح را شکست می‌دهد همه چیز مشخص است. ما ژاپنی را شکست دادیم که نایب قهرمان آسیا است و قطر هم از بازیکنان خارجی بهره می‌برد. بچه‌ها فوق العاده خوب بودند و بیش از آنچه در اختیارشان قرار دادیم در زمین به نمایش گذاشتند. ما  در یک بازی گرفتار شدیم و آن هم چین تایپه بود و کار طوری گره خورد که از دست ما خارج شد. ما بهتر از ژاپن بودیم و اگر چین تایپه را شکست می‌دادیم فینالیست بودیم.

آینده نوجوانان و جوانان هندبال را چگونه می‌بینید؟

این نوجوانان آینده دارند. توجیه نمی‌کنم ولی باید ببینیم حریفان ما هر کدام چند بازی تدارکاتی داشتند. عربستان، قطر و ژاپن هر کدام چندین بازی خوب تدارکاتی انجام داده بودند. یک سال نیم است که با جوانان و نوجوانان کار کردیم و مطمئن باشید چند سال دیگر بهترین‌های آسیا خواهند بود.

در ادامه تیم نوجوانان با همین کادر فنی ادامه می‌دهند؟

ما از کادر فنی و تمام بچه‌ها راضی هستیم. بچه‌های ما تنها مشکل‌شان این است که بازی تدارکاتی ندارند.

مشکلات ارزی هم در اعزام‌ها و بازی‌های تدارکاتی موثر بوده است؟

این مسئله که جای خودش را دارد. ما همه تیم‌های خود را با بدبختی اعزام کردیم. خود بچه‌ها می‌دانند که چگونه پول تهیه کردیم و آنها را اعزام کردیم.

 شما از مدیران بازنشسته ورزش هستید و شامل قانون منع به کار گیری بازنشسته‌ها می‌شوید. از طرفی کرسی‌های آسیایی و جهانی دارید. آیا برای حفظ این کرسی‌ها و همچنین مشکلاتی که برای هندبال به دلیل تغییرات مداوم مدیریتی ایجاد می‌شود، از طرف وزارت ورزش تدبیری وجود دارد؟

من تا حالا در مورد بازنشستگی صحبت نکردم چون هر چه بگویم می‌گویند ذی‌نفع است برای همین بهتر است صحبتی نکنم.

شما فدراسیون را با بدهی‌های زیادی تحویل گرفتید. تا کنون چه بخشی از این بدهی‌ها پرداخت شده است؟

عمده بدهی ما آسیایی بود که تسویه شده است. بدهی‌های داخلی را نیز پرداخت می‌کنیم. من تا کنون در هیچ کجا نگفتم که بدهی‌ها برای من‌ نیست. اکثر بدهی‌ها را پرداخت کردم و در تلاشم تا مابقی را نیز پرداخت کنم.

 فصل جدید لیگ برتر را چطور پیش بینی می‌کنید و حضور ملی‌پوشان در باشگاه‌ها چگونه است؟

خوشبختانه نوجوانان و جوانان جذب تیم‌های باشگاهی شدند و در تیم‌هایی مانند دهدشت حضور دارند. بازیکنان ما از نظر فیزیک بدنی حرف اول را در آسیا می‌زدند. در هندبال قد و فیزیک بدنی اهمیت زیادی دارد.  جوانان و نوجوانان ما از این لحاظ در آسیا بهترین هستند و این یک امتیاز بزرگ است.

 ادامه همکاری با زوران کاستاراتوویچ چگونه است؟
با زوران صحبت کردیم و در پیشنهادات مطرح شده که در کنار نوجوانان و جوانان هم از او استفاده کنیم. قرار است وی تا یک ماه آینده تصمیم نهایی خود را به ما اعلام کند. من تاکید زیادی روی نوجوانان و جوانان دارم و با همین توجه هم‌ استکی‌ها به هندبال ایران معرفی شدند. اگر 6-7 ماه مربی خارجی در کنار مربیان نوجوانان و جوانان داشته باشیم رشد چشمگیری را در هندبال شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/