بیش از 3 میلیارد تومان زکات در خراسان جنوبی جمع‌آوری شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، رضا سلم‌آبادی صبح امروز در جشن استانی توسعه فرهنگ زکات اظهار داشت: مردم در عرصه خودکفایی تلاش می‌کنند تا قدم‌هایی در توسعه استان و شهرستان بردارند.

وی با بیان اینکه اگر بانک اطلاعاتی از سطح زیرکشت در استان نمی‌داشتیم شاید به این توفیقات ارزشمند نمی‌رسیدم گفت: خشکسالی‌های 20 ساله اخیر دامداری و کشاورزی استان را تحت تاثیر قرار داد و زندگی مردم را دچار مشکل کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با بیان اینکه شورای زکات ملی برای خراسان جنوبی در سال گذشته 2 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات در نظر گرفته بودند افزود: مردم خراسان جنوبی در بسیاری از کارهای خیر مانند صدقات، بازسازی عتبات عالیات و کمک به سیل زدگان پیشتاز و سرآمد هستند.

سلم آبادی تصریح کرد: از مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون تومان که پیش بینی شده بود 3 میلیارد و 600 میلیون تومان زکات در استان جمع‌آوری شد که 124 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: نگاه مردم در پرداخت زکات به معیشت محرومان بوده و معیشت را مهم‌تر از پروژه‌های عمرانی می‌دانند و پرداخت زکات می‌تواند مدل توسعه برای استان و شهرستان باشد.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: اگر قرار است کشاورزی توسعه یابد قبل از هر چیزی نیاز به نهال کاری است و در این زمینه تلاش زیادی شده است.

صفرعلی اسماعیلی تصریح کرد: اگر روحیه، قناعت، سخت‌کوشی و تلاش مردم نبود مسئولان نیز در این بخش دلگرمی نداشتند و به موفقیت نمی‌رسیدند و امسال در سراسر کشور شاهد بارندگی‌های خوبی بودیم که این بارندگی‌ها سبب تولید محصولات فراوان در کشور می‌شود. 

انتهای پیام/ ز