عربستان نفت پاکستان را با شرایط ویژه تامین می‌کند

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جنگ نیوز، «غلام سرور خان» وزیر نفت پاکستان اعلام کرد ما قرار داد ویژه‌ای را برای خرید نفت از عربستان امضا کرده ایم.

وی تصریح کرد: دولت ریاض قبول کرده است که نفت خود را به ما بفروشد و 5 سال بعد هزینه آن را بگیرد.

وزیر نفت پاکستان اظهار داشت: با این قرار داد عربستان رسما در کریدور اقتصادی مشترک چین و پاکستان موسوم به «سی پیک» شریک شده است.

غلام سرور خان گفت: مسئولین سعودی علاقه دارند سرمایه گذاری های بیشتری در سی پیک انجام دهند و این جزو خواسته های دولت اسلام آباد نیز هست.

عضو ارشد حزب تحریک انصاف اضافه کرد: با توجه به اینکه دولت عربستان تمایل دارد در زمینه سوخت و همچنین پیش‌برد سی پیک فعالیت نماید ما با پارلمان‌های ایالتی نیز به توافق‌های لازم رسیده‌ایم و آنها با ما همکاری‌های لازم را صورت خواهند داد.

گفتنی است پس از سخنان وزیر نفت پاکستان احزاب نواز و مردم واکنش نشان داده و خواستار اعلام جزئیات بیشتری از قراردادهای امضا شده میان دو کشور شدند.

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان در اولین سفر خارجی خود پس از رسیدن به قدرت راهی عربستان شده و با مسئولین سعودی دیدار و گفتگو کرد.

پس از این دیدار 4 وزیر سعودی به پاکستان سفر کرده و قراردادهای مختلفی را با مسئولین دولت پاکستان امضا کردند که حاصل آن سرمایه گذاری‌های سنگین عربستان در خاک پاکستان خواهد بود.

انتهای پیام/.