اصفهان| معضل کمبود پزشک متخصص در شهرضا برطرف می‌شود

سمیه محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم شهرضا با اشاره به حضور معاونت درمان وزیر بهداشت در شهرضا اظهار داشت: این جلسه پیرو جلسه چند هفته پیش با ایشان بود که درباره مشکلات شهرضا صحبت کردیم قبل از آن با وزیر بهداشت جلسه داشتیم و مشکلات بهداشت و درمان شهرضا را مطرح کردیم و منجر به حضور معاون ایشان در شهرضا شد.

وی با بیان اینکه یال دوم بیمارستان امیرالمومنین(ع) یکی از پروژه‌های بزرگی است که منابع ملی و استانی برای آن تعریف نشده بود، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی به دنبال آن بودیم که لحظه‌ای این پروژه متوقف نشود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا مردادماه امسال ساختمان بیمارستان تحویل داده می‌شود، گفت: یال اول بیمارستان با کمترین امکانات افتتاح شد ولی آنچه در افتتاح یال دوم برای ما مهم است، تکمیل آن با تمام امکانات و چارت سازمانی است.

وی با تأکید بر اینکه تنها به دنبال افتتاح ساختمان نیستیم، بیان کرد: ساختمان رو به اتمام است و نیمی از وسایل آن آورده شده و نیم دیگر با سفر معاون وزیر بهداشت در شهرضا تأمین و تا تیرماه وارد شهرضا می‌شود و از لحاظ تجهیزاتی مشکلی نداریم.

محمودی تصریح کرد: یال اول بیمارستان امیرالمومنین(ع) چارت سازمانی نداشت و با پیگیری‌های انجام شده چارت سازمانی را مصوب کردیم و به دنبال آن هستیم که این چارت در آزمون قرار بگیرد و آزمون هم در سال جاری برگزار می‌شود و معضل اصلی با این آزمون برطرف شود.

وی با اشاره به اخذ موافقت دستگاه ام‌آر‌ای و سی‌تی‌اسکن جدید از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای شهرضا، تصریح کرد: بعد از اینکه اولویت اول شهرستان‌های استان را برای اختصاص دستگاه ام‌آر‌ای برای شهرضا گرفتیم، هفته گذشته در تهران هم تصویب شد و با بهره‌برداری از بیمارستان، ام‌آر‌ای هم به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بیمارستان امیرالمومنین(ع) بیشتر در تجهیزات ساختمان مشکل دارد و باید منابع مالی تزریق شود، در این راستا قرار است جلسه‌ای با حضور معاون وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان برگزار شود.

محمودی با اشاره به کمبود پزشک متخصص به ویژه زنان در بیمارستان امیرالمومنین(ع) گفت: این مشکل پیگیری و قرار شد در هفته آینده یک متخصص زنان برای بیمارستان اختصاص پیدا کند و اول مهرماه تعداد بیشتری از پزشکان متخصص به شهرضا می‌آیند.

وی با اشاره به اضافه شدن پزشک متخصص اطفال در بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) شهرضا افزود: پزشک جراح مغز و اعصاب در شهرضا یک نفر بیشتر نداریم و با توجه به موقعیت استراتژیک شهرضا باید بیشتر شود که به دنبال آن هستیم.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری برای حضور چشم پزشک و جراح عمومی در بیمارستان امیرالمومنین(ع) شهرضا اظهار داشت: تفاوت‌هایی بین حق پرداخت‌ها در شهرضا، دهاقان و اصفهان بود که قرار شد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان کمک کند و یک برابری برای مناطق محروم ایجاد شود تا انگیزه‌ای برای حضور پزشکان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در توزیع آمبولانس از تهران اسم شهرضا از قلم افتاده بود، افزود: با توجه به درخواست‌های مکرر، تعدادی آمبولانس وارد استان اصفهان شد و یک واحد آمبولانس با پیگیری‌های بسیار به شهرضا اضافه شد.

محمودی با تقدیر از اقدامات رئیس شبکه بهداشت و درمان، رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) و مدیر آن در حوزه درمانی شهرضا گفت: یک میلیارد تومان هزینه آمبولانسی بود که به شهرضا اختصاص پیدا کرد و مجهزترین آمبولانسی بود که وارد شهرضا شد.

انتهای پیام/ح