قم|دهه کرامت بهترین زمان برای ترویج معارف اهل بیت(ع) است

به گزارش خبرگزاری تسنیماز قم، حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی در نشست دبیران استانی ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور و مدیران ستادهای استانی جشنواره مردمی کرامت که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد،اظهار داشت: همه فعالیت‌های ما بر اساس سند تحول صورت می‌گیرد.

وی افزود: همه ستاد‌ها تا پایان تیرماه تمام فعالیت‌هایی که تا پایان سال قرار است انجام شود بر اساس سند، جمع آوری و برنامه ریزی کنند و اقدامات خود را انجام دهند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه برای کانون‌های مساجد باید شبکه زیرساختی ایجاد شود و از همه ظرفیت‌های موجود در استان استفاده کنیم، تصریح کرد:امسال برای نخستین بار طرح پایتخت فهما که مخفف پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران است اجرا می‌شود.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اهداف برگزاری طرح پایتخت فهما،ابرازکرد: معرفی ظرفیت‌های دیگر نهادهای استان به صحنه بحث بسیار مهمی است و هر نهاد و سازمانی که همکاری داشته باشد، تجلیل می‌شود.

ارزانی تصریح کرد: تا کنون ملاک‌های درستی برای انتخاب استان‌ها نداشتیم اما در فهما با استفاده از شاخصه‌هایی که وجود دارد، اقدامات و امتیازات هر استان ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه تنها راه برون رفت از مشکلات جامعه، توسل و تمسک به ساحت مقدس اهل بیت(ع)است،ادامه داد: امروز اگر جامعه بخواهد نجات پیدا کند و به سمت اعتلا و ارتقا پیش رود و پاسداشت و بزرگداشت دهه کرامت نیز در این راستا صورت می‌گیرد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر کسی بخواهد دعوت به دین کند باید مردم را به سمت حضرات معصومین سوق دهد، همواره بسیاری از عاشقان اهل بیت(ع) در حرم مطهر امام رضا(ع)و آستان مقدس حضرت معصومه(س) حضور پیدا می‌کنند که این ظرفیت بسیار عظیمی است و فرصت بسیار بزرگی برای ما است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اهمیت دهه کرامت گفت: دهه کرامت یک جایگاه و ظرفیت عظیم است که به واسطه آن در کل کشور موج عظیمی ایجاد می‌شود و همه مردم و مسئولان به حضور در این فعالیت افتخار می‌کنند.

ارزانی خاطرنشان کرد: درطرح فهما بر اساس شاخصه‌ها پیش می‌رویم و راه برون رفت از چالش‌های موجود بوده تا در کشور کارهای منسجم و هماهنگ انجام شود.

انتهای پیام/ش