کاشان| تعطیلی 40 درصد شهرک‌های صنعتی؛ مسئولان به یاری تولیدکنندگان بشتابند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سید جواد ساداتی نژاد، در ششمین شورای  اداری  شهرستان کاشان  با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهر سبز نیاسر کاشان اظهار داشت: نخستین تمدن 6 هزار ساله در کاشان تأسیس شده است و یک ششم تمدن جهان مدیون کاشان است این شهر مجموعه ای ارزشمند و تاریخی در میراث  ملی و جهانی است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس افزود: نخستین افرادی که پارچه، سنگ و سفال را تولید کردند از این شهر بودند این شهر خاستگاه نخستین هنرهای صنعتی است.

وی با بیان اینکه کاشان اولین پایگاه شیعی در جهان است که این شهر را ملقب به دارالمومنین کرده است این شهر اولین متقاضیان اعزام نماینده شیعه بودند، افزود: کاشان هیچ وقت پایتخت نبوده و همه آبادانی خود را مرهون مردم و بخش خصوصی است.

ساداتی نژاد گفت: با توجه به تعطیلی 40درصدی شرکتهای صنعتی نیاز شهر به حمایت مسئولین  را می طلبد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس از ظرفیتهای نجومی شهر نیاسر خبر داد و عنوان کرد: این شهر با داشتن بهترین آسمان  نخستین پارک نجوم و همچنین ظرفیت وجود فرودگاه توسعه فیبر نوری  و ارتقا سطح پستی را می طلبد.

وی گفت: با راه اندازی پارک نجوم در نیاسر و افزایش اقتصاد روز به اقتصاد شب ظرفیت های این شهر برای رشد و توسعه و شکوفایی آن افزوده خواهد شد .

شورای اداری شهرستان کاشان همراه با همایش نجوم و گردشگری فضا پایه نیاسر با حضور  وزیر ارتباطات ،دکتر براری رییس سازمان فضایی کشور لحظاتی قبل آغازشد و هم‌اکنون با سخنرانی شجاعی معاون استاندار  اصفهان در هتل سبز شهرنیاسر در حال برگزاری است.

 

کاشان قدمت 7هزار ساله دارد

علی اکبر مرتضایی قهرودی با تاکید بر ظرفیت های ویژه گردشگری و تاریخی و صنعتی کاشان اظهار داشت: شهرستان کاشان معروف به دارالمومنین و قدمت 700 ساله دارد.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان افزود: مردم کاشان از ابتدا ملقب به دوستدار اهل بیت (ع) بوده و جایگاه شیعی در ایران به شمار می رفته است.

وی با اشاره به اینکه کاشان در مسیر کریدور شمال به جنوب کشور است گفت: آثار تاریخی از جمله میراث جهانی  باغ  فین، خانه های تاریخی، مراکز علمی دانشگاهی، شهرک های صنعتی به ویژه هنر صنعت فرش در سطح ملی و بین‌المللی است.

وی با تاکید بر اینکه قابلیت های فناوری در این شهر وضعیت مطلوبی را بوجود آورده است گفت: کاشان پوشش اینترنت روستایی را نیز دارد.

مرتضایی پوشش کامل تلفن ثابت در شهرک های صنعتی، توسعه فیبر نوری  راوند تا مشکات و پوشش تلفن همراه در برخی روستاها از دیگر خدمات ارتباطات در این شهرستان دانست.

نرخ 7/8 درصد بیکاری مرهون بخش خصوصی در کاشان است

محمد علی شجاعی در ششمین شورای اداری شهرستان در هتل سبز نیاسر  اظهار داشت: نرخ بیکاری پایین در کاشان مرهون بخش خصوصی این شهر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان افزود: کارها باید از بخش دولتی گرفته و به بخش خصوصی داده  شود.

وی با بیان ظرفیتهای ویژه صنعتی و وجود 1800 شرکت خصوصی در این شهر گفت:  فرماندار کاشان باید بخش خصوصی را در کنار خود به عنوان مشاور داشته باشد و  با  تلاش در صدد رفع مشکل این بخش اهتمام ورزد.

شجاعی خاطرنشان کرد: دولت  سعی در برگرداندن ثبات به بخش خصوصی دارد و از این بخش خواسته ایم که با کنی تأمل ما را کمک  و حمایت کنند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای اقتصادی در کاشان گفت: در این شهر نباید کسی دغدغه امرار معاش داشته باشد.

شجاعی تاکید کرد: امیدوارم بخش خصوصی بیشتر مورد حمایت قرار بگیرد و شاهد مدیران جوان و بانوان در مسئولیت‌های شهری باشیم و از این ظرفیت ویژه نیز استفاده کنیم.

انتهای پیام/م