اردوغان: در دیدارهایم با پوتین و ترامپ درباره سوریه گفت‌وگو می‌کنم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد، که در جریان دیدارهای دوجانبه‌اش با هر یک از همتایان آمریکایی و روسی خود در ژاپن، درباره سوریه گفت‌وگو خواهد کرد.

اردوغان این موضوع را روز گذشته در آستانه سفرش به ژاپن برای مشارکت در نشست گروه 20 اعلام کرد و افزود ترکیه اوضاع در «منبج» سوریه را رصد می‌کند.

اردوغان گفت: «واشنگتن بایستی به وعده‌های خود عمل کند. حدود 90 درصد از شهر متعلق به عرب‌هاست. درخواست ما این است که اشغالگران در منبج به شرق فرات عقب‌نشینی کنند.»

وی در پاسخ به سوالی درباره ادعاها مبنی بر تصمیم آمریکا بر اعمال تحریم‌هایی علیه آنکارا به دلیل خرید سامانه موشکی «اس- 400» روسیه، گفت: «واقعا نمی‌دانم که آیا کشورهای عضو ناتو تصمیم گرفته اند که یگدیگر را تحریم کنند یا خیر و از گفت‌و‌گوهای اخیر خود با ترامپ چنین برداشتی نکردم.»

رئیس‌جمهوری ترکیه همچنین خاطرنشان کرد، روابط ترکیه و آمریکا در حال حاضر در چارچوب شراکت استراتژیک پیش می‌رود و درخصوص این مسئله بار دیگر با ترامپ در جریان دیدار دوجانبه‌اش با او در ژاپن گفت‌وگو خواهد کرد.

انتهای پیام/