دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گلستان از 18 مهرماه برپا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، عادله کشمیری در جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه کتاب استان با اشاره به اینکه 650 میلیون تومان بن خرید کتاب در اختیار مردم قرار گرفته اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود که بیش از 100 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از یک میلیارد و 800 میلیون کتاب توسط مردم خریداری شده است، افزود: کتاب‌های تخصصی  دانشگاهی و حوزوی بیشترین خرید مردم از نمایشگاه کتاب سال قبل بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان تصریح کرد: دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گلستان از 18 تا 23 مهر ماه 97 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گلستان برگزار می‌شود.

استاندار گلستان هم در این مراسم با تاکید اینکه نمایشگاه کتاب ظرفیتی برای توسعه فرهنگ مطالعه است، اظهار کرد: مطالعه کتاب و کتابخوانی به عنوان یک فرهنگ در جامعه بوده که با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست.

سیدمناف هاشمی تصریح کرد: همه دستگاه‌‎های اجرایی گلستان در برگزاری این نمایشگاه بسیج شوند تا در شان استان این نمایشگاه برگزار شود.

وی افزود: مطالعه کتاب مقدمه خوبی است تا مسیر کشورهای توسعه یافته و مسیر فرهنگ توسعه یافته انقلاب، اسلام و شهادت را دنبال کنیم.

هاشمی برگزاری نمایشگاه کتاب را در گلستان یکی از  رویدادهای بزرگ فرهنگی و ارزشمند برای استان دانست و گفت :در کنار همه دستگاه‌های اجرایی استان، اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در برگزاری این نمایشگاه همکاری نزدیکی را با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان داشته باشند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه  کتاب بهترین، قوی‎ترین و موثرترین وسیله پیام‎رسانی بشر است ،یاد آور شد: پیام زندگی سالم و پرنشاط فرهنگی و همزیستی مسالمت‎آمیز در زندگی اجتماعی، بزرگ‎ترین رسالت مخزن گران‌بهایی مانند کتاب است.

وی تصریح کرد: هر فعالیتی که سبب ترویج فرهنگ عالی و بالا رفتن فرهنگ عمومی شود باید به آن اهتمام ورزید و نمایشگاه کتاب هم یکی از همین فعالیت‎ها است که یک پیام فرهنگی قوی را به قلب جامعه منتقل می‎کند.

هاشمی با بیان اینکه موضوع نمایشگاه از مناظر مختلف دارای اهمیت است، اظهار کرد: کتاب مهمترین مولفه در جلوگیری از آسیب‎های اجتماعی در جامعه است و اگر کتاب و کتابخوانی توسعه یابد، آسیب‎های اجتماعی نیز کمرنگ و بی‎معنا می‎شوند.

استاندار گلستان تاکید کرد: همه ما به دنبال یک زندگی سالم، مطبوع و پرنشاط هستیم که رسیدن به این زندگی سالم و پرنشاط منوط به تقویت پایه‎های فرهنگی جامعه است.

وی اضافه کرد: اگر آموزه‎های فرهنگی به درستی در جامعه نهادینه شده و توسعه یابد آنگاه گرایش به کتاب و فرهنگ کتابخوانی در جامعه افزایش یافته و همه با یک فهم دقیق از زندگی فعالیت خواهند کرد.

انتهای پیام/ش