معاون وزیر راه: در موضوع داخلی نظام مهندسی دخالت نمی‌کنیم

مازیار حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزای تسنیم اظهار کرد:‌  بحث وزارت راه و شهرسازی عدم دخالت در موضوعات شورای مرکزی نظام مهندسی است. منتها ما یک خط قرمزی داریم و آن برگزاری انتخابات شورای مرکزی است.

وی ادامه داد: اگر موضوعی باشد که بخواهد به برگزاری انتخابات لطمه وارد کند، قاعدتا ما از موضع نظارت لازم است که دخالت کنیم.

وی تصریح کرد:‌ بنابراین در موضوعات داخلی سازمان نظام مهندسی ساختمان که نه قانون و نه آیین‌نامه اجرایی نظام مهندسی برای آن موضوعی تعریف نکرده دخالت نخواهیم کرد.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:‌ یکشنبه هفته آینده شورای مرکزی تشکیل جلسه می‌دهد. بنده به عنوان مستمع در جلسه حضور دارم و آنها را به راه راست هدایت و ارشاد خواهم کرد.

حسینی گفت: این کار -انتخاب هیئت اجرایی انتخابات- بر اساس یک نظام ‌نامه داخلی شورای مرکزی انجام شده و بر اساس قانون و آیین نامه اجرایی مصوب دولت نیست. بر اساس این نظام‌نامه مکانیسمی دارند که از بین افرادی 2 برابر رای می‌گیرند و از امیان این افراد 5 نفر به‌عنوان هیئت اجرایی انتخابات انتخاب می‌شوند.

وی با بیان این‌که آقای فرج‌الله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی برای تصمیمی -عزل رئیس هیئت اجرایی انتخابات نظام مهندسی- که گرفته ادله‌ای داشته است، اظهار کرد: این ادله باید برای اعضا و وزارت راه توضیح داده شود،‌اگر مسموع باشد مورد پذیرش قرار می‌گیرد در غیر اینصورت مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد:‌ وزارت راه و شهرسازی دخالت مستقیمی در این موارد نخواهد داشت.

انتهای پیام/