زنجان| قوه قضائیه تضمین کننده عدالت است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان با گرامی داشت یاد شهیدان هفتم تیرماه اظهار داشت: این شهیدان حق بزرگی بر گردن مردم، مسئولان دارند و ما باید قدردان خدمات ارزشمند آنها باشیم و از مسیر منحرف نشویم.

وی افزود: وقتی به زندگی فردی در گذشته می‌پردازیم با خصوصیات بارز شخصیتی آن مواجه می‌شویم که با تجمع خصوصیات رفتاری و گفتاری که در ایشان وجود دارد و آن را از سایر افراد متمایز می‌کند شهید بهشتی و یارانش از جنس مسئولان خدوم نظام جمهوری اسلامی بودند.

 

رئیس دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه شهید بهشتی در مقطع حساس و خطیر تاریخ ایران در برابر دو اندیشه الحادی و نفاق ایستاده بود افزود: سوسیالیسم و لیبرالیسم که هر دو کمربه نابودی اسلام بسته بودند و از جمله کسانی که در مقابل اندیشه الهادی آنها ایستادگی کرد و جان خود را تقدیم انقلاب کرد شهید بهشتی بود.

وی به موضوع آزادی و عدالت اشاره کرد و گفت: آزادی و عدالت در دهه اول انقلاب طرفداران خود را داشت ولی چون حکومت اسلامی قاطعی  نبود که پاسخگوی این جریانات باشد جریاناتی که می‌خواست مردم را از دین و قرآن جدا کند و شهید بهشتی در مقابل این‌ها ایستادگی کرد.

صادقی نیارکی تصریح کرد: منطق دکتر بهشتی با تاسی به آیات قرآن و تبیعت از اندیشه‌های سیاسی امام در مقابل این جریانات ایستادگی کرد اما منافقین در مقابل منطق شهید بهشتی ناتوان شدند و برای از بین بردن این منطق  اتحاد شومی در اسفند 59 شکل گرفت و این اتحاد رفته رفته منسجم شد و در چنین روزی عملیات توسط منافقین به مرحله اجرا درآمد.

وی به برکات شهادت دکتر بهشتی اشاره کرد و گفت: شهادت ایشان آثار و برکاتی داشت اگرچه تصور منافق این بود که اسلام نابود می‌شود و جمهوری اسلامی آسیب می‌بیند که البته اینطور نشد و شهادت بهشتی دلیل بر مظلومیت جمهوری اسلامی شد و همینطور تثبیت جمهوری اسلامی و به اثبات رساندن حقانیت نظام در مقابل جهانیان بود و نه تنها زیانی وارد نشد بلکه باعث  انسجام ملت شد.

رئیس دادگستری استان زنجان با بیان این که شهادت ایشان تبریک و تسلیت دارد افزود: خون شهیدان جریان جدیدی در جمهوری اسلامی ایجاد می‌کند و موجب قوت جمهوری اسلامی میشود.

وی با اشاره به اینکه باید پرسید که چرا منافقان دکتر بهشتی را شهید کردند؟ خاطر نشان کرد: منافقین خصومت شخصی با دکتر بهشتی نداشته و دکتر بهشتی جان خود را برای مسائل شخصی از دست نداد بهشتی جان خود را برای اسلام، قرآن نظام و جمهوری اسلامی داد.

صادقی نیارکی با اشاره به سخنرانیها و آثار دکتر بهشتی افزود: کمتر سخنرانی  از ایشان پیدا می‌شود که در ارتباط با موضوع عدالت نباشد و محوری‌ترین عمل و کار ایشان موضوع عدالت بود که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست.

وی تاکید کرد: اگر مسئولی از عدالت منحرف شد باید پاسخ این فرد زیاده خواه را قوه قضائیه بدهد و قوه قضائیه با تلاش بی‌وقفهای که شهید بهشتی پایه گذاری آن بر مبنای دین بود که باید همه در این مسیر حرکت کنند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان ابراز داشت: در هر دوره قوه قضائیه کار جدیدی اتفاق می‌افتد و این قوه هر روز بارور و شکوفاتر می‌شود و دلیل این ادعا تائید مقام معظم رهبری است که در همه ادوار قوه قضائیه پله‌های ترقی را طی کرده و می‌کند.

وی با اشاره به انتخاب آیت الله رئیسی گفت: ایشان برنامه‌های خوبی برای اداره قوه قضائیه دارد و تحول را اولویت دستگاه قضایی اعلام کرده و این امیدواری در میان مردم برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قضایی ایجاد شده است.

صادقی نیارکی افزود: به برکت خون شهیدان و نظام جمهوری اسلامی است که جوانان و مردم ما نظارهگر حکومت هستند و مردم خود را  بدون نقش ندانند چون صاحبان اصلی حکومت مردم هستند و باید از مسئولان مطالبه کنند.

وی خطاب به مسئولان گفت: مسئولان از مردم و برای مردم باشند و نباید فاصله بین مردم و مسئولین باشد و مسئولان همواره در مسیر ولایت و ارزش‌های اسلامی قرار بگیرند اگرمسئولی خطاب کرد باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشد و کسی که در  فکرش فساد است باید از ذهن خود فراموش کند که معامله پایاپای نخواهد بود و هزینه  فساد سنگین خواهد بود.

رئیس دادگستری استان زنجان به اقدامات قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: در قوه قضائیه خوب رسیدگی کردن و زود رسیدگی  کردن جزو اولویت‌ها است و پرونده‌ها نباید با ابطال مواجه شوند.

وی به میانگین رسیدگی به پرونده‌ها اشاره کرد و افزود:  قبلا میانگین رسیدگی به پرونده ها 107 روز بوده که امروزه به 64 روز رسیده است و  360 نوع خدمت در قوه قضائیه و سازمان‌های تابعه به مردم ارائه می‌شود.

صادقی نیارکی به مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت: مبارزه با فساد چه در درون تشکیلات و چه در بیرون از اولویت‌های دادگستری است و  همین طوربا مرتکبان  قاچاق مواد مخدر قاطعانه برخورد می‌کنیم.

انتهای پیام/ ع