کردستان|قروه و دهگلان رتبه چهارم تولید سیب‌زمینی کشور را دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهگلان، محمد صالح احمدی عصر امروز در بازدیدی که به همراه رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از چند پروژه کشاورزی شهرستان دهگلان داشتند، اظهار داشت: سالیانه ده هزار هکتار از اراضی قروه و دهگلان به کشت سیب‌زمینی اختصاص پیدا می‌کند که این دو شهرستان با تولید 300 هزار تن، رتبه چهارم تولید سیب‌زمینی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: طبق برنامه ابلاغی سازمان جهاد کشاورزی، امسال سطح زیر کشت سیب‌زمینی 9 هزار هکتار تعیین شده بود اما به علت پایین‌آمدن قیمت سیب‌زمینی به 7500 هکتار کاهش پیدا کرده و پیش‌بینی ما این است که حدود 270 هزار تن تولید سیب‌زمینی داشته باشیم.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به سیاست‌هایی پیش‌رو برای کاهش استفاده از آب در تولید سیب‌زمینی تصریح کرد: استفاده از ارقام زودرس سیب‌زمینی در این مناطق و آبیاری نوین سبب کاهش مصرف آب، افزایش راندمان آبیاری و افزایش عملکرد سیب‌زمینی خواهد شد.

وی یکی از مهمترین رویکردهای این سازمان را تغذیه گیاهی متعادل و استفاده از کودهای آلی در سیب‌زمینی عنوان کرد.

احمدی با واکنش به شائبه وجود نیترات بالا در سیب زمینی‌های استان کردستان افزود: میزان استاندارد وجود نیترات در سیب‌زمینی 170ppm است اما به استناد آزمایشاتی که سالانه در حدود 170 تا 180 نمونه‌برداری می‌کنیم 2.66 درصد این نمونه‌ها کمتر از 50ppm نیترات داشتند، پنجاه درصد از نمونه‌ها بین 50 تا 100ppm بوده، 27 درصد از سیب‌زمینی‌های تولیدی بین 100 تا 150 150ppm و تنها شش درصد از سیب‌زمینی‌ تولیدی ما بالای 200ppm نیترات داشتند.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به لزوم توسعه صنایع تبدیلی در استان خاطر نشان کرد: یکی از درخواست‌های ما از کمیسیون کشاورزی، افزایش صنایع تبدیلی است چراکه تولید سیب‌زمینی در استان 300 هزار تن است.

انتهای پیام/ش