بیش از 93 هزار داوطلب کنکور در استان فارس با هم به رقابت می‌پردازند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، علیرضا افشاری‌فرد  ظهر امروز در نشست خبری دانشگاه شیراز با اشاره به برگزاری آزمون سراسری در روز‌های پنج شنبه و جمعه این هفته اظهار داشت: این آزمون‌ها در 5 گروه آموزشی ریاضی، علوم انسانی، تجربی، هنر و زبان خارجه برگزار می‌شود و داوطلبان گروه ریاضی و علوم انسانی صبح پنج‌شنبه، داوطلبان گروه هنر عصر پنج شنبه، داوطلبان گروه تجربی صبح جمعه و داوطلبان گروه زبان خارجی عصر جمعه با هم به رقابت می‌پردازند.

افشاری‌فرد با بیان اینکه داوطلبان از روز یکشنبه هفدهم خردادماه تا فردا مهلت دارند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش اقدام کنند، خاطرنشان کرد: اگر داوطلبان برای دریافت کارت مشکلی داشتند یا در ارتباط با اطلاعات روی کارت خطا یا اشتباهی وجود داشت می‌توانند در شیراز به مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز مراجعه کنند و در شهرستان‌ها نیز  به محل تعیین شده بر روی سایت مراجعه کنند.

وی با اشاره به آمار داوطلبان آزمون سراسری امسال گفت: یک میلیون و ٣٥٣ هزار و ١٢٤هستند که 93 هزار و 178استان فارس و37 هزار  و ٨٣٧  در شهر شیراز رقابت می‌کنند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه امسال آزمون سراسری در 34 شهرستان استان فارس برگزار می‌شود گفت: آمار داوطلبان نسبت به سال قبل کاهش داشته که با توجه به روند کاهش جمعیتی متقاضیان کنکور طبیعی است.

وی افزود: سال‌های گذشته آزمون سراسری در 5 نوبت برگزار می‌شد که با توجه به کاهش داوطلبان امسال به ویژه در گروه ریاضی، آزمون گروه‌های علوم انسانی و ریاضی هر دو در صبح پنج شنبه برگزار می‌شود.

افشاری‌فرد با بیان اینکه دانشگاه شیراز در سال‌های اخیر با همه توان خود آزمون‌ها را برگزار کرده است گفت: این دانشگاه در سال گذشته بخاطر اجرای صحیح و با دقت آزمون سراسری از سوی سازمان سنجش مورد تشویق قرار گرفته و لوح تقدیری به این دانشگاه اهدا شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز افزود: 61 درصد از داوطلبان امسال را خانم‌ها و 39 درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.

افشاری فرد با اشاره به اینکه کلاس‌های این واحد در حال حاضر در باشگاه ایرانیان و بخشی از آن نیز در شیراز برگزار می‌شود تصریح کرد: از بروز مشکلات جدی برای دانشجویان جلوگیری کرده‌ایم و کلاس‌ها در حال حاضر برقرار است.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان فارس خاطرنشان‌ کرد: خانواده‌های داوطلبان محیطی آرام، خوابی آسوده و تفریح مناسبی را در این مدت تا آزمون برای داوطلبان فراهم کرده و از هرگونه مساله استرس زایی جلوگیری کنند.

افشاری فرد تصریح‌ کرد: درب حوزه امتحانی در نوبت صبح ساعت هفت و در نوبت بعدازظهر ساعت 14 و سی دقیقه بسته می‌شود و از داوطلبان تقاضا داریم تا با صرف صبحانه‌ای کامل، ناهار مناسب و روحیه‌ای شاد در آزمون حاضر شده و از آوردن هرگونه وسایل اضافی مانند کیف دستی، ساک دستی و هرگونه وسایل ارتباطی از قبیل تبلت، قلم نوری، جزوه، کتاب و ماشین حساب خودداری کنند چراکه همراه داشتن آن به عنوان تقلب و تخلف محسوب و با متخلف برخورد می‌شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز افزود: داوطلبان آزمون سراسری علاوه بر کارت ورود به جلسه، کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار خود را حتما به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/ ز