مدیران خراسان جنوبی توان جذب سرمایه‌گذار ‌را ندارند‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدرضا امیرحسنخانی شامگاه یکشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نظارت خود را در تنظیم اعتبارات قوی کند نه اینکه چهار مدیر بنشینند و تصمیم‌گیری کنند تا برخی از شهرستان‌ها دیده نشوند.

وی افزود: طبس یا بشرویه در بسیاری از شاخص‌ها دچار مشکل هستند اما این شهرستان‌ها را به عنوان برخوردار معرفی کردند در حالی که این طوری نیست و اگر بشرویه برخوردار است چرا پس باید مدرسه در بشرویه ساخته شود.

نماینده مردم فردوس، بشرویه، سرایان و طبس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر بشرویه شهرستان برخورداری است پس اینگونه پروژه‌ها لازم نیست؛ آنچه که برخی در مرکز کشور می‌بینند خلاف است.

امیر‌حسنخانی تصریح کرد: متاسفانه سرمایه‌گذار برای استان آوردیم اما برخی مدیران گفتند زمین اجاره‌ای به مدت سه سال به سرمایه‌گذار می‌دهیم! به سرمایه‌گذار زمین ندادند و متاسفانه ما نمی‌توانیم سرمایه گذار جذب کنیم و سرمایه‌گذاری که آوردیم با برخورد برخی از مدیران سنگ روی یخ شدیم.

وی ادامه داد: این سفرهای شهرستانی استاندار خراسان جنوبی بسیار ارزشمند است و برای این سفرها به وزیر کشور نامه زده شده تا این ابتکار استاندار خراسان جنوبی عمومی و فراگیر شود.

نماینده مردم فردوس، بشرویه، سرایان و طبس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر نقطه استان دارای ظرفیتی است که باید از این پتانسیل‌ها استفاده شود؛ از مرکز آنقدر گفتند که استان خراسان جنوبی برخوردار است که خود مدیران استانی نیز باور کردند اما این برخورداری را قبول نداریم.

امیرحسنخانی اظهار کرد: در بازه زمانی نرخ بیکاری در سرایان دو درصد اعلام شد که در اعتراض به این موضوع گفتیم پس سرایان اروپاست و در مطالعات بعدی نیز نرخ بیکاری 16 درصد اعلام شد لذا این فراز و نشیب‌ها در استان وجود دارد.

انتهای پیام/ش