بازداشت 7 فلسطینی در کرانه باختری/هشدار آنروا درباره وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی غزه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم،ماتیاس شمالی مدیر عملیات آژانس امداد رسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل(آنروا) روز یکشنبه هشدار داده است که اوضاع اقتصادی و اجتماعی نوار غزه به سمت بدتر شدن حرکت می کند.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی از مشکلات اجتماعی روزافزون در غزه ابراز نگرانی کرد و به این نکته اشاره کرد که مراکز بهداشتی که تعداد آنها بیش از 28 مرکز است، افزایش مشکلات اجتماعی ونارسایی ها(به سبب تشدید محاصره نوار غزه) را ثبت کرده اند.

وی افزود اوضاع اجتماعی و اقتصادی نوار غزه به سمت بدتر شدن حرکت می کند و براساس آمار فلسطینی و کمیته مردمی تلاش برای رفع محاصره، نرخ بیکاری به 52 درصد رسیده و میانگین فقر هم نسبت 80 درصد را پشت سر گذاشته است.

بر اساس گزارش صادره از سوی برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد در روز نوزدهم دسامبر گذشته، هفتاد درصد ساکنان غزه از نبود امنیت غذایی رنج می برند.

وی افزود آمریکا در سال 2018 حمایت های مالی خود از آنروا را متوقف کرد که سالیانه 360 میلیون دلار برآورد می شد که سبب بروز بحران مالی برای این نهاد شده است.

این مسئول سازمان ملل تاکید کرده است بهترین و مناسب ترین راه برای بهبود اوضاع غزه پایان محاصره این منطقه و آزاد شدن همکاری و تجارت با آن است.

از سوی دیگر، منابع فلسطینی امروز از بازداشت هفت شهروند فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری در یورش مجدد نظامیان صهیونیست خبر دادند.
انتهای پیام/