جنگ توییتری سران دو حزب مطرح ترکیه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آکشام، دولت باغچلی رهبر حزب حرکت ملی در صفحه توییتر خود مرال آکشنر رهبر حزب خوب را به بی اخلاقی متهم کرده و اعلام کرد: این خانم، زمانی می‌خواست حزب حرکت ملی را دچار انشقاق و دودستگی کند، اما حالا در تاریکی به سر می‌برد و تکلیف او و حزبش روشن نیست.

باغچلی در ادامه آکشنر را به حمایت از کردهای مخالف اردوغان متهم کرده و گفت: این خانم حزب دموکراتیک خلق‌ها را همچون حرکت سیاسی کردها توصیف می‌کرد و خواستار آزادی صلاح الدین دمیرتاش، حامی بزرگ تروریست‌ها بود و حالا می‌خواهد در قد و قواره یک رهبر سیاسی، ظاهر شود. طبیعی است که کسی اظهارات او را جدی نگیرد. او باید حرف بزرگترها را گوش کند.

در مقابل، مرال آکشنر در صفحه توییتر خود به دولت باغچلی پاسخ داده و گفت: زمانی که اردوغان و مسعود بارزانی در دیاربکر تمام ارزش‌های ترکی را لگدمال کرده و شوان پرور آهنگ کردی، سر می‌داد شما کجا بودید؟ چرا گذاشتید ملی گرایی ترکی لگدمال شود و اقدامی نکردید؟ حالا چه شده که سینه سپر کرده‌اید و به عنوان مدافع کاخ ریاست جمهوری، از مشورت با شرکت آمریکایی مکنزی، دفاع می‌کنید؟

او در ادامه آدرس دفتر مرکزی حزب خود در آنکارا را در توییتر نوشته و اعلام کرد: اگر از راه آهن می‌ترسیدیم، سوار قطار نمی‌شدیم.

تنها ساعتی پس از انتشار توییتر آخر، گروهی از طرفداران دولت باغچلی در مقابل دفتر مرکزی حزب خوب در آنکارا گرد هم آمده و در حمایت از باغچلی علیه خانم آکشنر شعار سردادند.

آکشنر هم در توییتر دیگری اعلام کرد: این جوانمردی نیست که با خون فرزندان مردم، امنیت خودت را تامین کنیم. اگر جرات و جسارت داری خودت به میدان بیا.

مرال آکشنر وزیر کشور ترکیه در دوران خانم تانسو چیللر، بعدها به حزب حرکت ملی پیوست، اما با دولت باغچلی رهبر این حزب دچار اختلاف شده و همراه با چند تن از چهره‌های ملی‌گرا حزب خوب را تاسیس کرد. او در انتخابات ریاست جمهوری رقیب اردوغان شد و توانست 6 درصد از آرای مردم ترکیه را به دست آورد.

انتهای پیام/