26 تیرماه نخستین پرواز زاﺋران استان سمنان به سرزمین وحی آغاز می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، خلیل دلپاک شامگاه گذشته در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به برنامه‌ریزی برای اعزام یک هزار و 68 زاﺋر از استان سمنان به حج تمتع امسال گفت: اعزام‌ها در قالب هشت کاروان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به انجام همه پروازها توسط ایرلاین های داخلی برای نخستین بار در کشور خاطرنشان کرد: همه تلاش‌ها برای آسایش خاطر زاﺋران با برنامه‌ریزی مدونی طراحی‌شده است.

مدیرکل حج و زیارت استان سمنان عنوان کرد: در روز بیست و ششم تیرماه نخستین پرواز زاﺋران استان سمنان به سمت سرزمین وحی انجام خواهد شد.

دلپاک افزود: حداقل و حداکثر طول مدت سفر نورانی حج تمتع امسال 37 الی 43 روز خواهد بود.

دلپاک به اقدامات پیش‌ازاین سفر معنوی اشاره کرد و گفت: برای هر کاروان نشست‌هایی برگزار می‌شود تا نکات مختلف مناسک حج ازجمله طواف، سعی صفا و‌ مروه، تقصیر و موارد امنیتی آموزش داده شود تا زاﺋران با آمادگی کامل وارد عربستان شوند و اعمال و مناسک حج را به‌درستی انجام دهند.

وی با تأکید بر آمادگی افراد شرکت‌کننده در حج گفت: با توجه به کیفیت نامطلوب نان در عربستان توزیع نان بین زاﺋران ایرانی انجام می‌شود و به همین منظور چهار دستگاه پخت نان به عربستان انتقال داده‌شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان نیز در این دیدار رفتن به سفر معنوی حج را نوعی عبادت مالی و بدنی عنوان کرد و گفت: حج بر افرادی که از استطاعت مالی برخوردار هستند تکلیفی واجب است که باید ادا شود.

آیت‌الله سید محمد شاهچراغی اظهار داشت: همه زاﺋران ایرانی در این سفر معنوی باید به‌گونه‌ای عمل کنند تا همچون همیشه جایگاه و عظمت و شأن جمهوری اسلامی ایران حفظ شود.

وی بهره‌گیری و حظ معنوی از این سفر سراسر نور و معنوی را به همه زاﺋران سفارش کرد و گفت: حج فرصتی برای خودسازی و صیقل دادن جسم و روح از هرگونه ناپاکی است که باید قدر دانسته شود.

انتهای پیام/ ع